1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzonlular Ankara’da buluştu!
Trabzonlular Ankara’da buluştu!

Trabzonlular Ankara’da buluştu!

Bakan Erdoğan 'Trabzon hakkını alacak..'

A+A-
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Platformununun iftar yemeğine katıldı.

 

Bakan Bayraktar, Ankara'da Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Tedaş Tesisleri'nde Trabzonlu büroktarlarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bayraktar, iftar sonrasında yaptığı konuşmada Ramazan gününde hemşerileriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtek, ''Bugün burada 100'ün üzerinde hemşeri bir aradayız. Burada üst düzey bürokrat, arkadaşlar, ve kardeşlerimiz var'' dedi. 

Trabzon'un Karadeniz'in amiral gemisi köşe başı bir AB şehri olduğunun altını çizen Bakan Bayraktar, ''Trabzon'un ağırlığı ve etkinliği Türkiye'de çok fazla.Bugün nüfuz verilerine baktığımız zaman 3.5 milyon Trabzonlu Türkiye'de var. Mecliste de 25'e yakın parlementer var. Bu çok güzel bir şey.Türkiye'nin çimentosu olma özelliğimizi hem Osman döneminde hem Cumhuriyet dönemi hem de, Birinci Cihan ve İstiklal Harbinde bunu net bir şekilde Trabzon gösterdi. Dayanışma ve birliktelik içinde olmamız lazım. Birliktelik ,insanlara kuvvet verir. Nasip oldu da bir kardeşiniz olarak Bakan oldum'' diye konuştu.
Bakan Bayraktar konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bakanlığımız Dünyanın yeni könjöktürüne ve gelişme trendine uygun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ismiyle adlandırıldı. Bakanlığımızın manifestosu doğrultusunda çalışırken tüm Türkiye'yi düşünmek durumundayız. Tüm Türkiye yatırım ve hizmet yapmak durumundayız.Ben Trabzon miletvekili olarak Tüm Türkiye'ye olduğu gibi yöremede ağırlık vermek durumundayım. Bugün burada bir araya geldik. Türkiye 9 yılda çok onurlu ve şerefli kalkınma hamlesi yakaladı. Türkiye kalkınıyor ve gelişiyor, Türkiye Dünya milletleri arasında hak ettiği yeri almak için büyük bir mücadele veriyor. Önümüzdeki 4 yılda çok daha gayretli olmak durumudayız''