1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlular hasret gideriyor!
Trabzonlular hasret gideriyor!

Trabzonlular hasret gideriyor!

Ziyaretçi akınına uğradı

A+A-

 Trabzon Dernekler Federasyonu’nun geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Trabzon Tanıtım Günleri”nin ikinci gününde Ortahisar Belediyesi standı vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Geçen yılda Feshane'deki Trabzon Tanıtım Günleri'ne katılan Ortahisar Belediyesi'nin standı gurbetçilerin yanı sıra memleketin her yerinden insanların akınına uğruyor.

Stantta sergilenen Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan Mehmet'in balmumu heykellerini gören vatandaşlar meraklı gözlerle heykelleri inceliyor. Ortahisar hakkında bilgi almak isteyen ziyaretçilere stanttaki yetkililer kentin kültürel, tarihi, turistik değerleri ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgiler veriyor. Geçen yılda ziyaretçilerin büyük bir ilgi gösterdiği dev kemençe bu yıl da ilgi odağı olmayı sürdürdü. Standı ziyaret eden vatandaşlara içinde Ortahisar'ı tanıtıcı CD, dergi, broşür ve çeşitli hediyelerin yer aldığı Ortahisar Belediyesi çantası hediye ediliyor. Ortahisar standını dikkatli gözlerle inceleyen vatandaşlar bu sayede Trabzon kültürünü yakından tanıma fırsatını buluyor. Organizasyonun ikinci gününde de çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği stant etkinlikteki en önemli uğrak mekanlarından biri haline geldi.

TANITIMLARLA TURİST SAYIMIZI ARTIRIYORUZ

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç kenti tanıtmak için imkanları ölçüsünde çeşitli organizasyonlara katılmaya gayret gösterdiklerine dikkat çekerek, her geçen yıl artan turist ve ziyaretçi sayısıyla bunun karşılığını aldıklarını söyledi. Amaçlarının bu tür tanıtım faaliyetleriyle Trabzon'a ve Ortahisar'a daha çok turist çekmek olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, Feshane etkinliklerinin de bu kapsamda Ortahisar'ın tanıtılması adına çok önemli bir mekan haline geldiğini dile getirdi. Birçok fuar ve etkinliğe katılarak deneyim kazandıklarını belirten Başkan Genç yaptığı açıklamada, "Yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlara katılarak reklam ve tanıtım nasıl yapılır, bir kent nasıl tanıtılır, neler ön plana çıkartılır, ziyaretçiler nelere ilgi gösterir gibi pek çok konuda deneyim sahibi olduk. Artık her katıldığımız etkinliğe belli bir birikimle hazırlanıyoruz. Bu şekilde adeta her etkinlikten bir şeyler kaparak, kentimizin tanıtılması için gerekli planlamaları ve hazırlıkları edindiğimiz bu tecrübe birikimiyle beraber daha da başarılı bir şekilde yapıyoruz." ifadelerine yer verdi.