1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonlu'ya Başkan sözü
Trabzonlu'ya Başkan sözü

Trabzonlu'ya Başkan sözü

Yakın çevresiyle transfer sürecini paylaşan Başkan Sadri Şener'in, “Artık gidecekleri değil, gelecekleri düşünme vakti. Trabzonspor cazip bir kulüp, imzaya hazır oyuncular var. Bu kez çok gecikmeyecek” sözleriyle umut saçtığı öğrenildi

A+A-

Şampiyonluk umudunu koruyarak gelecek hesapları yapan Trabzonspor’da başkan Sadri Şener’in kararlılığı dikkat çekiyor... Bordo-Mavililer’in patronu, transferde en az ilk görev dönemleri kadar iddialı sözler sarfederken, yakın çevresiyle detayları da paylaşıyor. Şener’in gitmesi gündemde olan futbolcuları için, “Biz tüm iyi niyetimiz ile sezon biter bitmez sözleşmesi sona erenlere çağrı yapacağız... Gelin, yola birlikte devam edelim diyeceğiz. Ancak tabi ki kimseyi zorlamak da mümkün değil, iki tarafın da gönüllü olması lazım. Gideceklerse de iyi ayrılmak gerekir” yorumlarını yaparken, kayıplarının yerinin de mutlaka doldurulacağı sözünü veriyor.

‘Gecikme yaşamayız’

Trabzonspor’un ciddi ve büyük bir marka olduğunu hatırlatan Başkan Sadri Şener, “Eskiye oranla alım gücümüz arttı. Ayrıca transfer piyasasında da o yakın geçmişin uçuk rakamları yok. Kulüpler vadeli ödeme şartlarına da sıcak bakıyor, takasa da. Avrupa’da başarılı artık olmazsa olmaz kabul ediyorum. Bunun için de gerekeni yapacağız. İmzaya yaklaştığımız oyuncular var, ikna etmek üzere olduklarımız da... Transferde fazla bir gecikme yaşayacağımızı sanmıyorum” sözleriyle yıldız bekleyen Bordo-Mavililer’in yüreğine su serpti.


İstanbul’da zirve var

Bu arada kısa bir süre önce Almanya’ya giden Tuncay Bekiroğlu’nun da Türkiye’ye döndüğü belirtildi. Bordo-Mavili kulübün idarecisinin son olarak Mainz’da forma giyen Fuchs’un kulübü Bochum ile temas kurduğu bildirildi. Bekiroğlu’nun Bochum’dan hem kiralama hem de satın alma şartlarını öğrendiği ve alternatifleri Başkan Sadri Şener ile paylaştığı öğrenildi. Bu ve diğer yıldızlarla ilgili son karar, Başkan Şener’in teknik direktör Şenol Güneş ile yapacağı İstanbul zirvesinden sonra ortaya çıkacak.