1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor 44 yaşında!
Trabzonspor 44 yaşında!

Trabzonspor 44 yaşında!

Şakar'dan ilk duygular...

A+A-

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, ''Trabzonspor'un hiçbir kupasında haksızlık, rakibe saygısızlık yoktur'' dedi.

Bordo-mavili kulübün kuruluşunun 44. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Kulüp Asbaşkanı Nevzat Şakar ve Kulüp Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, Yüzüncü Yıl Parkı'nda bulunan Trabzonspor Anıtı'na çelenk koydu.

Şakar, burada yaptığı konuşmada, köklü bir spor geleneğinin en son temsilcisi konumundaki Trabzonspor'un kuruluşundan kısa bir süre sonra elde etmeye başladığı büyük başarılarla Türk futbolunda devrim niteliği taşıyan önemli adımlar attığını söyledi.

Trabzonspor'un Anadolu'dan da şampiyon çıkabileceğini herkese ispatladığını, sergilediği devamlılıkla elde ettiği sonuçların tesadüf olmadığını belgelediğini ifade eden Şakar, şöyle devam etti:

''Elbette böylesine büyük bir kulübün bu seviyelere ulaşmasında birçok kişinin emeği, alın teri, bilgisi, desteği ve duyarlılığı rol oynamıştır. Trabzonspor'un hiçbir kupasında haksızlık, rakibe saygısızlık yoktur. Aksine çoğunlukla önü kesilmeye çalışılmış ancak tüm zorlukların üstesinden birlik ve beraberlik anlayışıyla gelmeyi başarmıştır. İşte tüm bu değerlerimizi simgeleme düşüncesinden hareketle oluşturulan bu anıtın önünde kulübümüze emeği geçen tüm değerlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.''

Şakar, Türk futboluna getirdiği farklı kimlikle Anadolu'nun sesi olan kulüplerinin, bundan böyle de futbolun zirvesinde haklı konumunu korumaya devam edeceğini vurgulayarak, ''Trabzonspor, bu kentin en büyük değeridir. Trabzonlu'nun kimliğidir. Öyleyse hepimize düşen, bize bırakılan bu benzersiz mirası en iyi şekilde koruyup, daha da yüceltmektir'' diye konuştu.

Bu günlerde birlik beraberliğe belki de her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirten Şakar, ''Trabzon adı, yıllarca hırsın, inancın, inatçılığın, rekabetin, birliğin, bütünlüğün, kazanmanın simgesi olmuştur. Böyle de devam edecektir. Yönetim kurulumuzun amacı sizlerden aldığı güçle bu görevi en iyi şekilde ve layıkıyla yerine getirmektir. Hedefe ulaşmak adına yönetim, teknik kadro, oyuncu bütünlüğü, taraftar, basın kısaca tüm camianın aynı duyguları paylaşması, aynı hedefe kilitlenmesi büyük önem taşımaktadır'' ifadesini kulandı.

Şakar, şu anda bu anlamda ciddi bir mesafe aldıklarını kaydederek, ''Kenetlenme anlayışımızın devamı, başarı sürecimizin de daimi olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle başta başkanımız Sadri Şener olmak üzere, şahsım ve yönetim kurulu üyesi tüm arkadaşlarım adına verdiğiniz desteğe bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz'' dedi.

Bordo-mavili kulüp, kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak ve ardından da kulübün kaybettiği değerleri anma programı düzenlenecek.