1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzonspor başarılı günlerine dönecek
Trabzonspor başarılı günlerine dönecek

Trabzonspor başarılı günlerine dönecek

TOKİ eski Başkanı ve Trabzon Milletvekili Adayı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’a hizmet etmek için çalıştıklarını belirterek “Ana vatanımıza, baba ocağımıza hizmet etmek için geldim” dedi.

A+A-

 Trabzon’un en önemli simgelerinden birisinin Trabzonspor olduğuna işaret eden Bayraktar, “Akyazı projesi, sadece bir stadyum değil. Akyazı projesi, Trabzonspor’un başarılarla dolu geçmişine dönmesi için yeni bir başlangıç olacak” şeklinde konuştu.

Zorlu Grand Otel’de Trabzon basınıyla bir araya gelen Erdoğan Bayraktar, projeleri hakkında bilgi verdi. Trabzon’da yapımına başlanan ve yapım aşamasındaki projelere yer verdiklerini aktaran Bayraktar, Trabzon için henüz açıklanmadıkları çok daha büyük projeler bulunduğunu söyledi.

Trabzon’un “büyükşehir” statüsü kazanmasıyla birlikte yatırım sürecinin hızlanacağına işaret eden Bayraktar, “Trabzon'un Büyükşehir Belediyesi olması ile yatırım imkanları artacak. İlk etapta şehrimize 3.5 milyar liralık bir kaynak gelecek. Trabzon’u marka şehir haline getirmek ve Karadeniz bölgesinin merkez illerinden birisi haline getirmek istiyoruz. Orta ve küçük ölçekli sanayi bölgeleriyle üretime dayalı bir ekonomi oluşturacağız. Trabzon’u eğitim, spor, kültür ve turizm merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

AKYAZI İÇİN KANUN ÇIKTI, MUTLAKA TAMAMLAYACAĞIZ

Akyazı Spor Kompleksi’nin durdurulması için “yürütmeyi durdurma kararı” verildiğini hatırlatan Bayraktar, “Durdurulma kararından dolayı stadın ihalesini yapamıyoruz. Buranın yapılması TBMM'den çıkmış bir kanun. Kanun doğrultusunda biz burayı dolduruyoruz. Buranın doldurulma işi ve stat işi kesinlikle yürüyecek. Ama mahkeme bize ne diyorsa onu yapacağız. Akyazı sadece stadyum olmayacak. Trabzon’un büyükşehir fotoğrafının bir parçası olacak ve Akçaabat ile Trabzon’u birleştirecek. Akyazı sayesinde Akçaabat ile Trabzon ve Yomra tek fotoğraf vermiş olacak" dedi.

Trabzon’un ekonomik olarak büyümesinin Trabzonspor’un şampiyon olmasına büyük katkı sağlayacağını aktaran Bayraktar, “Trabzon'u da ekonomik bakımdan büyütmeliyiz. Büyütmeliyiz ki Trabzonspor her sene şampiyon olsun. Bu ekonomik büyüklük olmazsa olmaz. Trabzonspor 6 kez şampiyon oldu. Niye amatör ruh öndeydi o zaman. Trabzon'a mutlaka şampiyonluğu yaşatmamız lazım. Hep söz sahibi olmak için Trabzon'un ekonomisinin büyümesi lazım" dedi.

KÖYDE ÇALIŞIP ŞEHİRDE KALMA DÖNEMİ TERSİNE DÖNECEK

Trabzon’un köylerinde çalışan insanların genelde akşamları şehir merkezinde kaldıklarını belirten Bayraktar, “Köy yolları başta olmak üzere tüm alt ve üst yapı sorunlarını ortadan kaldırarak köyde yaşamı cazip hale getireceğiz. Köy ve yaylalara dönük yatırımlarımızı tamamladığımızda Trabzon merkezde yaşayan bir kişi akşamları köyünde kalmak isteyecek. Trabzonlu işadamlarıyla birlikte sanayi yatırımı olarak ne yapabiliriz, turizmde ne yapabiliriz, diğer alanlarda ne yapabiliriz diye çalışma yapıyoruz. Turizm sektörü gibi hizmet sektöründe iş alanları oluşturarak, kentte işsiz genç kalmaması için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Trabzon’da işsizliği azaltmaya dönük olarak yayla turizmi, tarım ve hayvancılık alanlarında da yatırımlar yapacaklarını anlatan Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı: “Kaynağı ve ödeneği hazır olan Kanuni Bulvarı 3.5 veya 4 yılda bitirilecek. Arsin Sanayi bölgesinden başlayarak doğu ve güneye doğru yayılacak şekilde 4 bin konut yapacağız. Yeni evlenecek olan yoksul çiftlere, TOKİ tarafından konut verilecek. Trabzon teşvik alan illerimizden birisi. 2012’de bitecek olan teşviklerin uzatılması için çalışacağız. Trabzon genelinde başlattığımız kentsel dönüşüm projeleri ile yol, kavşak, viyadük ve tünel projeleri tamamlandığında şehrimizin çehresi değişecek.”

Trabzon basınına da teşekkür eden Bayraktar “Tarafsızlık ilkesine sadık kalarak Trabzon için faydalı gördüğünüz projeleri desteklediniz. Trabzon için yapılacak çalışmaları algılama konusunda basınımız önemli bir sınavı başarıyla verdi. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.