1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor Başkanına F.Bahçeli taraftarlardan linç girişimi!
Trabzonspor Başkanına F.Bahçeli taraftarlardan linç girişimi!

Trabzonspor Başkanına F.Bahçeli taraftarlardan linç girişimi!

Spor Toto Süper Lig'in 7. hafta son maçında karşı karşıya gelen Fenerbahçe ile Trabzonspor maçının ardından saha içinde başlayan olaylar otoparkta da devam etti.

A+A-

Stadı arabasıyla terketmek isteyen Hacıosmanoğlu bir anda Fenerbahçeli taraftarların arabasına şişe sopa ve bıçak gibi maddeler yağdırmasıyla şoka uğradı. Bununla yetinmeyen Fenerbahçeli taraftarlar Trabzonspor yönetimini ve Hacıosmanoğlu'nun stadın otoparkında hedef aldı. Güvenlik güçleri , linç girişiminde bulunan yüzlerce Fenerbahçe taraftarına karşı barikat ördü. Barikatı aşan birkaç Fenerbahçeli yöneticilere fiili saldırıda bulundu. Bunun üzerine korumaya alınan Trabzonsporlu yöneticiler staddan çıkma istedi ancak güvenlik güçleri izin vermedi. Taşkınlığa devam eden Fenerbahçeli taraftarlarının sayısı artınca polis biber gazıyla müdahale etti.

Olayların çıkış sebebinin ise başkan Hacıosmanoğlu'nun Fenerbahçe taraftarlarına verdiği cevap olduğu öğrenildi. Taraftarların Hacıosmanoğlu'na "Hakemi satın mıaldınız" şeklindeki tahriklerine Hacıosmanoğlu'nun "Bu işlerde başkanınız uzmandır ona sorun" şeklinde cevap vermesiyle olayların başladığı bildirildi.

Öte yandan Trabzonspolu yöneticiler ve takım otobüsü staddan çıkılacağı sırada yöneticiler güvenlik güçlerinden dışarıdaki taraftarla ilgili bilgi istedi. Güvenlik görevlilerinin yeterli bilgi vermemesi üzerine yöneticiler ve güvenlik arasında da gerginlik yaşandı. Gerginliğin ardından takım ve yöneticiler otoparktan çıkarılmaya çalışılıyor.

Güvenlik önlemleriyle Trabzonspor yönetimi ve takım stadın otoparkında tutulmasının ardından daha sonra otoparktan çıkarıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzonspor İkinci Başkanı Sabahattin Çakıroğlu, "Stad çıkışında linç edilmek istendik. Arabalarımızın üstüne çıkıldı, arkadaşlarımız yumruklandı. Şu an dışarı çıkamıyoruz." dedi.