1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor başkanlığına mı hazırlanıyor?
Trabzonspor başkanlığına mı hazırlanıyor?

Trabzonspor başkanlığına mı hazırlanıyor?

Şener’e rakip çıkıyor...

A+A-
Türkiye şike operasyonu ile temiz futbola kilitlenirken, Fenerbahçe muhtemelen yeni başkan ve yönetim değişikliğine gidecek.
Bu arada şikeye belli ölçülerde adı karışan kulüplerde de ciddi bir yeni başkan ve yönetim arayışları olacağına kesin gözü ile bakılıyor.
Başta Sivasspor, Eskişehir ve İBB sporda da yeni yönetimler için kollar sıvandı.
Şike operasyonundan anlının akı ile çıkmaya hazırlanan Trabzonspor ise temiz futbol anlayışının en temiz takımı olarak bütün futbol severler tarafından büyük bir beğeni ile takip ediliyor.
Ancak, Trabzonspor’da da olası bir genel kurul olma ihtimali üzerine başkan adaylıkları konusunda bazı isimlerin adları geçmeye başladı bile.
Başkan Sadri Şener’in federasyon seçimlerindeki sert tepkisi Erdal Atalay’a karşı “Ya ben o “ diyerek istifa sinyali verdiği bir sırada patlak veren şike operasyonunda bu durum gündemden düştü.
Şener’i şike operasyonu bir anlamda rahatlattı. Federasyonun Fenerbahçe’yi küme düşürmesi de söz konusu olursa, Trabzonspor cephesinin federasyonla seçimlerden önceki ve sonraki krizi de unutulacak. Böylelikle Şener yoluna devam edecek.
Tüm bu gelişmelere rağmen bir isim başkanlıkla ilgili nabız yoklamaya devam ediyor.
Bu isim şike operasyonlarında cesaretli açıklamaları ile öne çıkan Trabzon’un eski milletvekili Kemalettin Göktaş..
Göktaş, özellikle son şike operasyonundan sonra Trabzonspor taraftarları bazında ciddi bir taban desteği buldu. Kemalettin Göktaş’ın başkan adayı olmakla ilgili kulislerde ciddi şekilde nabız tutuğu belirtiliyor.
Göktaş, bilindiği gibi Emre Belezoğlu’nun Ankaragücü maçı ile ilgili şike girişimlerini gündeme taşımış, sonra da tehdit edilmişti. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda da bulunan Göktaş, Trabzonspor taraftar sitelerinde “Cesur adam.. Başkan olacak adam.. Şener istifa Göktaş Başkan” şeklinde tanımlanıyor..