1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor demokrasi nöbetinde...
Trabzonspor demokrasi nöbetinde...

Trabzonspor demokrasi nöbetinde...

İşte detaylar...

A+A-

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı başlayan ve olumsuz sonuçlanan darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Hükümet yetkilileri tarafından sokağa çıkan çağrısının ardından Türkiye genelinde başlatılan Demokrasi nöbeti Trabzon'da sürüyor. 7 gündür Atatürk Alanında toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile tepkilerini ortaya kokuyor. Bu akşam yapılan demokrasi nöbetine Trabzonspor Başkanı, yöneticileri ve futbolcuları da destek verdi.

 

Trabzonspor takım otobüsü Ölürüm Türkiyem şarkısı eşliğinde meydan parkına giriş yaptı. Başkan Muharrem Usta otobüsten inerek halk ile kol kola yürüyeceklerini belirtti.

 

Otobüsten inen Trabzonspor kafilesi ellerinde Türk bayrakları ile demokrasi nöbetine destek verdi.

 

Trabzonspor kaptanı Onur Kıvrak, alandaki vatandaşlara seslenerek, “Ülkemize geçmiş olsun Hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bu meydana gelen herkese ülkem adına teşekkür ederim” dedi.

 

Daha sonra mikrofonu eline alan Muharrem Usta, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

 

“Muhteşem bir ülkenin muhteşem evlatlarıyız. Bu zor süreçte her partiden insanlar beraber oldu. Teşekkür ediyorum. Biz çok şeyler gördük ancak böylesini görmemiştik. Meclisimize bomba atıldı. Bu millet, arkamızdan gelen nesillere güzel bir ülke bırakmak için devasa bir mücadele verdi. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun..”