1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor devleri solladı
Trabzonspor devleri solladı

Trabzonspor devleri solladı

Trabzonspor gösterdiği performansla birlikte Avrupada göz doldurdu. Böylece Bordo-Mavili ekibin Avrupa'nın en iyi ilk 15 takımı arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

A+A-

Trabzonspor'un Avrupa maçlarında aldığı sonuçlar sonrası Bordo-Mavili takım 2013-2014 sezonu UEFA Avrupa kupaları başarı sıralamasında ilk 25 takım arasında gösterildi. Trabzonspor bu sıçrama ile ayrıca sıralamada Galatasaray'ı yakalayarak aynı puana ulaştı. Trabzonspor yoluna kayıpsız devam ettiği Avrupa yolunda Sarı- Kırmızılı kulüp ile birlikte 24. ve 25. sıraları paylaşarak 7.900 puana ulaştı. Bu müthiş çıkışla da yetinmeyen Karadeniz ekibi UEFA Avrupa Ligi takımları içerisinde en başarılı 5 takım içerisinde de yer aldı.

Trabzonspor'un bu başarılı sonuçlara devam etmesi halinde 2013-2014 sezon sonu sıralamasında Avrupa'nın en iyi ilk 15 takımı arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bordo-Mavili takımın başarı sıralamasında geride bıraktığı kulüplerden bazıları şöyle: İspanya'dan Valencia, Sevilla ve Real Sociedad, İtalya'dan Lazio ve Udinese, Almanya'dan Eintracht Frankfurt, Freiburg, İngiltere'den Wigan ve Swansea City, Portekiz'den Porto ve Benfica, Fransa'dan ise Olympique Lyon ve Marsilya.