1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor, Ersun Yanal'la tükeniyor
Trabzonspor, Ersun Yanal'la tükeniyor

Trabzonspor, Ersun Yanal'la tükeniyor

Trabzonspor, Ersun Yanal'la tükeniyor

A+A-

Şampiyonluk sezonuyla başlanan sezonda Fırtına, düşme hattının 2 basamak üzerinde...

 

Süper Lig’de 12 hafta geride kaldı ama Ersun Yanallı Trabzonspor tarihteki en kötü sezonunu yaşamaya devam ediyor.

 

Rakip dün Gençler’di ve üstelik Başkent ekibi tam 1 saat 10 kişi oynadı ama Fırtına yine kazanamadı.

 

Kazanmak bir yana ışık da vermiyor Bordo-Mavililer. Eksik oynayan Gençler’in net pozisyonu daha fazlaydı.

 

Trabzonspor’un yarası her geçen hafta biraz daha ağırlaşıyor, camianın ümitleri tükeniyor. Ersun Yanal ile tarihinin en kötü sezon başlangıcını yapan Bordo-Mavililer, kan kaybını dünkü Gençlerbirliği deplasmanında da gideremedi. 3 haftalık galibiyet hasreti 4’e çıktı, Karadeniz temsilcisi, tehlike hattına daha da yaklaştı.

 

4 forvetle 7 gol!

 

Berabere biten 90 dakikanın ardından Trabzonspor, 12 hafta sonunda 11 puanda kaldı. Gol konusunda ise Fırtına’dan eser yok! Gol bölgesine yakın oynayan Castillo, Yusuf gibi isimler hariç 4 forvete (Jun Suk, N’Doye, Muhammet Demir, Ramil) sahip Trabzonspor’un şu ana kadar sadece 7 golü ve bu alandaki tek rakibi Akhisar!

 

Artık kaderi oylanacak

 

Yeni transferlerden de, kampa götürülen gençlerden de hiçbir verim alamayan, iskeletini halen eski oyuncuların oluşturduğu Bordo-Mavililer’in vahim görüntüsünü en iyi anlatan durum ise maçın sonlarına doğru yaşandı. Ersun Yanal, son oyuncu değişiklik hakkını İbanez’i çıkartıp Mustafa Yumlu’yu oyuna alarak kullandı! Kazanmak bir yana şu ana kadarki görüntüsüyle ışık da vermeyen Trabzonspor’da artık hiç kuşku yok ki Ersun Yanal çok daha fazla tartışılacak, hatta belki de kulüpteki kaderi oylanacak.