1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor ev sahiplerini uyandırdı
Trabzonspor ev sahiplerini uyandırdı

Trabzonspor ev sahiplerini uyandırdı

Kiracıları yaktı…. Nasıl mı..?

A+A-

Şimdi diyeceksiniz ki, Trabzonspor ile kira arasında ne gibi bir ilişki var? Anlatalım: Trabzonspor anlaştığı yerli ve yabancı futbolcuların kira bedellerini de ödüyor.

 Ev sahipleri açısından Trabzonspor yağlı(!) bir müşteri. Özellikle de evler lüks olunca, arkasında da Trabzonspor bulununca ev sahipleri ‘ne kaparsam kardır’ zihniyetiyle hareket ediyor. 

Bu arada, Trabzonspor yönetimi de bankör davranmıyor değil. Mesele yönetici kendi kaldığı sitede yan komşusunun ne kadar kira verdiğini biliyor ama aynı sitede futbolcuya kiralık ev tutulunca aradaki kira bedeli farkı 3’e hatta 4’e katlıyor. Son örnek edindiğimiz bilgilere göre, Zokora için oldu. 

Ongan sitesinde en yüksek kira bedeli (orda kalan birkaç dostumuzdan öğrendik) 2 ile 4 bin TL arasında değişiyor. Trabzonspor ise tam 7 bin liraya ev kiralamış. Şimdi sitede kiracı olanlar ‘yandım Allah’ diyormuş. Ama biz şöyle düşünmeden edemedik. Bu kadar yüksek kira bedeli niye verilir? Piyasa araştırması yapılmaz mı? Asbaşkan, kulübün bir kuruşunu bile düşünen biri. Bir kira bedelinde yan komşu ile bu kadar ücret farkı olur mu bilemiyoruz. Trabzonspor piyasayı yükseltiyor, ardından sitede kiracılar da panikliyor, ev sahipleri ise zamma hazırlanıyorlar.

(Kaynak: Karadeniz Gazetesi)