1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor hocasını buldu!
Trabzonspor hocasını buldu!

Trabzonspor hocasını buldu!

Flaş iddia!

A+A-

Hem ekonomik hem de sportif anlamda tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Trabzonspor'da yönetim, tüm hesaplarını gelecek sezon şampiyon olmak üzere yapıyor. İlk olarak teknik direktör sorununu çözmeye kararlı olan Başkan Muharrem Usta’nın Roma'nın eski teknik direktörü Rudi Garcia'ya detaylı bir teklif sunduğu, Garcia'nın Türkiye'de çalışmaya sıcak baktığı ve kısa sürede teklife yanıt vereceği iddia edildi.

 

Fransız teknik adama detaylı bir teklif götüren bordo mavili yönetimin Trabzonspor'u şampiyon yapması halinde sözleşmesine ek olarak şampiyonluk primi koymayı planladığı iddia ediliyor.

 

Rudi Garcia kimdir?

 

Garcia, Corbeil-Essonnes, St. Etienne, Dijon ve Le Mansve son olarak Roma  takımlarını çalıştırdı. [1] 2008 yılında Lille'in başına geçtiğindeyse; ilk sezonunda Garcia'lı Lille, sürpriz bir şekilde Ligue 1'i 5. bitirirken,[2] üçüncü sezonunda ise Garcia, Lille takımına Ligue 1 ve Fransa Kupası şampiyonluğu yaşattı. Garcia, Lille takımına ilk kez çifte kupa sevinci yaşattı ve böylece ülkesinde yılın en iyi teknik direktörü seçildi.Garcia, Corbeil-Essonnes, St. Etienne, Dijon ve Le Mans takımlarını çalıştırdı. [1] 2008 yılında Lille'in başına geçtiğindeyse; ilk sezonunda Garcia'lı Lille, sürpriz bir şekilde Ligue 1'i 5. bitirirken,[2] üçüncü sezonunda ise Garcia, Lille takımına Ligue 1 ve Fransa Kupası şampiyonluğu yaşattı. Garcia, Lille takımına ilk kez çifte kupa sevinci yaşattı ve böylece ülkesinde yılın en iyi teknik direktörü seçildi.