1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TRABZONSPOR KOL USULSÜZLÜK YEN’Mİ
TRABZONSPOR KOL USULSÜZLÜK YEN’Mİ

TRABZONSPOR KOL USULSÜZLÜK YEN’Mİ

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu 1 yıllık bir süre sonrasında yaptırdığı incelemeler ile hafta başından itibaren eteğindeki taşları yavaş yavaş dökmeye başladı.

A+A-

Bu taşlar bir hayli kafa acıtmış olacak ki, Trabzonspor kulübüne gelen İçişleri Bakanlığı Dernekler Masası heyetinin yapmış olduğu araştırma ve ortaya ilk etapta çıkan sonuç, bir önceki yönetimi mahkeme kapısına dayandırdı.

Olayın boyutlarını anlatan başkan Hacıosmanoğlu basın toplantısında cümlelerini yargılamaya giden bu süreci etkilememesi için çok ince seçti,

Seçti ama kararlılığını da her zamanki gibi ortaya koydu diyebilirim.

Toplantıya göreve geldiği ilk günden itibaren kendisine başkanlık mazbatasını veren Trabzonspor genel kuruluna nasıl söz verdiyse onları anlatarak devam etti.

Başarısızlıklarını da anlatı, başarmak istediklerini de her zamanki gibi paylaştı. Apaçık olarak bir enkaz politikası yapmadı belki ama kulübe verilen maddi zararların, alınan gereksiz ve yüksek maliyetli futbolcuların, yapılan lüks ve gereksiz harcamaların şu anda mahkeme kayıtlarına giren, kendi tabiriyle ‘’vurgun’’ diye nitelendirdiği bu yolsuzluğu unutturacak cinstendi.

Başkan açıkladıkça açıkladı. Halk arasında eski başkan Şener’in başkanlığı döneminde kulübe hibe etmek zorunda kaldığı halk arasında şehir efsanesi olan 60 trilyonun nasıl 3 milyon dolar olarak bırakıldığı ve ne şartlarda bırakıldığını anlattı. Yapılan bu yolsuzluğunda bu hibe sanılan bedelin çokça üzerinde bir rakam olduğunu vurguladı.

Trabzonspor’u her platformda elinde tutmaya çalışan, kulüp için perde arkası güç teşkil eden, eski bakan Trabzon’un ağabeyi sayın Özak’ıda göreve çağırdı. Eğer aklın bu koltuktaysa gel önünü açalım dedi, ama sanmıyorum şahsımca, sayın Özak direkt sorumluluk almaktansa perde arkasında kalarak seyretmeyi daha çok sever diye düşünüyorum.

Kol kırılır yen içinde kalır açıklamalarını şeref ve haysiyet sözcükleri kullanarak geri itti ve yolsuzluğun usulsüzlüğün namuslu insanlar için saklanabilecek ve sahiplenilecek hiçbir tarafı olmadığını belirtti.

İtinayla dinledik başkanı, o dönemden kalan futbolcu kafilesinin şu anda bu kulübe ne kadar ölçülerde zarar verdiğini tekrar en yetkili ağızdan duymuş olduk.

Kulübü nasılda bir bakkal defteri gibi fotokopi kâğıdına yazarak borç içerisine sokulduğunu anlattı dinledik.

Sonuç olarak bu süreç daha çok su kaldıracağa benziyor, gerçek sonuç ise bordo mavi fırtınanın bu işten yine en fazla zarar göreceği kurum olacağı kuşkusuz.

Eski yönetimden gelecek karşı ataklar beklide hadiseyi daha da alevlendirecek, ileri boyutlara getirecektir belki ama yinede adaletin vereceği karar yaşanılanları tümüyle gözler önüne serecek.

Ayrıca

Sipariş kokusu veren bazı sorularda olayın ehemmiyeti çok fazla anlaşılmamış olacak ki, toplantı sebebi olarak görülen usulsüzlük değil de daha çok başkana yöneltilen Tolunay Kafkas’ın tazminatı kim tarafından karşılanacağı, Akyazı stadyumu isim hakkı,1461 ve ibra rövanşı, soruları konunun nasıl bir boyutlara çekilmek istenmesinin bir göstergesiydi.