1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. TRABZONSPOR KONGRE YOLUNDA!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

TRABZONSPOR KONGRE YOLUNDA!

A+A-

Trabzonspor karışık! Teknik direktör Şenol Güneş geçen haftaki basın toplantısında bazı noktalara vurgu yaparak,  kulübün içinde sıkıntılar olduğunu  ifade etmişti.Bizim de aldığımız bilgiler  Güneş’i doğrular  türden.  Sorunlar   had  safhada! Başkan ve Asbaşkan arasında  müthiş bir  görüş ayrılığı  yaşandığı  gibi 
Faruk Özak’ın da,  Şener’in yerine   yeni bir  arayış içinde olduğu ve yönetimden desteğini çektiği ileri sürülüyor.


Aldığımız  bilgiler  içteki bölünmenin büyük boyutlarda olduğunu  haber veriyor. Asbaşkan Nevzat Şakar ile yıldızları barışık olmayan Başkan Sadri Şener arasında  uçurumlar olduğu konuşuluyor. Öyle ki ;  Şakar’ın 1461  Trabzon  ve basketbol  takımı  ile ilgili  her tasarrufu kendisinin yaptığı ve  Başkan Şener’i   bu işin içine  dahil etmediği  bilgisine ulaştık!   Yine Asbaşkan Şakar’ın yabancı transferinde  Şenol Güneş’le birlikte,    pahalı transfere  karşı durdukları da  kesin bilgi olarak  karşımıza çıkıyor.   Mesela , N’Doye transferi sırasında  ilk pazarlıklarda  3 milyon Euro konuşulurken,  transfere sıcak bakan Asbaşkan  Şakar  ve teknik direktör Güneş’in,   sonra transfer maliyetinin 6 milyon Euro’ya çıkması  (veya çıkarılması)  neticesinde   karşı  duruş sergileyerek  olayı  kapattıkları   belirtiliyor. Bu  arada  Trabzonspor yönetiminin en büyük destekçisi konumunda olan  Faruk Özak’ın da,  Şener’e olan desteğini  geri çektiği  ve  bir an evvel Şener sayfasının kapatılması gerekliliğini etrafında seslendirdiği  belirtiliyor. Özak’ın Şener’in yerine çıkaracağı aday noktasında  sıkıntılar yaşadığı  henüz kafasına göre bir aday bulamadığı  , fakat buna karşın  İskender Önal veya Kenan İskender  formülünü de  sürekli  cebinde  tuttuğu biliniyor!  Kulüp içinde ve camiada   yaşanan bu kargaşalardan nasıl bir  sonuç  çıkaracağı  henüz net olarak  bilinmeyen Şener’in ise bilinen tak yanı var. O da  Başkan’ın,  yeni bir kongrede,  yeni bir ekiple yola devam etme isteği olduğu şeklinde. Basında zaman zaman ‘ Bu işi gençlere bırakmak lazım’  gibi  mesajlar  verse de aslında  Şener’in  bir  dönem  daha başkan olarak devam etme eğiliminde olduğu   ifade ediliyor. Özellikle pahalı yabancı transferlerinde kendisine karşı duran Asbaşkanından bir hayli rahatsız olan Şener’in,  yeni bir kongre ve yeniden adaylık için  kamuoyunun nabzını ölçeceği ve kararını buna  göre vereceği   de gelen bilgiler arasında.


Aldığım duyumlar ve bilgilere  göre Trabzonspor’da  kaynayan kazanın ardından kongre kaçınılmaz  gözüküyor.  Şener ve Özak  cephesinde  hazırlıklar  hep bu yönde. Bu ikiliden  bağımsız olarak hareket etmek isteyenlerinde  ortak bir aday arayışlarının olduğu biliniyor. Trabzonspor Videoton takımına elenip Antep’te  de puan kayıpları yaşarsa kongre kararının  hemen alınacağı , aksi halde kongre kararının Aralık ayına yakın  alınacağı  gözüküyor. Yani her ne koşulda olursa olsun  Trabzonspor  kongreye  doğru  gidiyor. 

Önceki ve Sonraki Yazılar