1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor Kurulları'ndan Tff'ye Şike Kararı Çağrısı!
Trabzonspor Kurulları'ndan Tff'ye Şike Kararı Çağrısı!

Trabzonspor Kurulları'ndan Tff'ye Şike Kararı Çağrısı!

KUPALARIMIZIN ARDINDA KİRLİ ELLER YOK...

A+A-
Kulübü Kurulları, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) şike soruşturmasına ilişkin elindeki belge, bilgi ve dokümanları bir an önce değerlendirmesi, savunma sürecini ivedilikle başlatması ve kararını netleştirmesini istedi

Bordo - mavili kulübün Divan Başkanlık, Denetleme, Disiplin, Arşiv-Müze ve Sicil Kurulları temsilcilerinin katılımı ile yapılan ortak basın açıklamayı yapan Osman Çavuşoğlu, kurullar olarak dün olduğu gibi, bugünde ve gelecek günlerde de hep kulübün arkasında durmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Trabzonspor olarak bu duruma niçin geldiklerini açıklayan Çavuşoğlu, "Trabzonspor'umuzu bu gerilimli ortama 3 Temmuz şike operasyonu mu taşıdı? Hayır. Etik Kurulunun raporu mu taşıdı? Hayır. Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil etmemize karşın, 2010-2011 lig şampiyonluk kupasının bize verilmemesi mi taşıdı? Hayır. Trabzonspor futbol takımımızın 2011-2012 futbol sezonunda Süper Lig'deki; sportif başarısızlığımız mı taşıdı? Hayır. Bütün bu sebepler sadece camianın stresini yükseltti. Ama hiçbir zaman bizleri feryat etmeye taşımadı. Süreçteki suskunluğumuz ise adalete olan güvenimiz ve adaleti, adaletli biçimde dağıtacak olan adalet ailesineydi." ifadelerini kullandı. 

Trabzonspor'un son beş haftaya girinceye kadar ligdeki oynadığı oyun ve ürettiği sportif sonuçlardan da memnun olmadıklarına değinen Çavuşoğlu, bunu da hep kendi eksikleri olarak yorumladıklarını, hem Avrupa'da, hem de Türkiye'de üç günde bir maç oynamanın etkisi olduğunu da haklı olarak vurguladıklarını kaydetti. 

Tüm bunlara rağmen ülke spor kamuoyunun şu örneklere adil bir gözlükle bakmasını istediklerini ifade eden Çavuşoğlu, son maçlarda aleyhlerine verildikleri iddiasında bulundukları kararları örnek gösterdi. Trabzonspor'un feveran etmesinin altında bu sebeplerin bulunduğunun altını çizen Çavuşoğlu, bunu hiç kimsenin başka odaklara taşımaya kalkışmaması gerektiğinin altını çizdi. 


KUPALARIMIZIN ARDINDA KİRLİ ELLER YOK 


Trabzonspor'un kazanıldığı kupaların bir tanesinin arkasında kirli ellerin olduğunu bugüne kadar hiç kimsenin söyleyemediğini belirten Çavuşoğlu, şöyle devam etti: 

"Çünkü yok. Geldiğimiz nokta itibarıyla tüm futbol ailesinin argümanları, olaylara daha akil yaklaşmalarını gerektirmektedir. Zira öncelikle ülke futbolunun daha fazla zarar görmemesini söylemek istiyoruz. Bu nedenle bizlere göre sayın başkanımız Sadri Şener haksız bir şekilde PFDK'na tedbirli olarak sevk edilmiştir. En azından tedbirinin bir an önce kaldırılması isteğimizdir. Çünkü bizler ülke futboluna birlikte hizmet veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Kavga hiç kimseye yarar sağlamayacaktır." 

Kulüp yöneticilerinin de taraftarları tahrik edici beyanatlardan özenle kaçınmalarını isteyen Çavuşoğlu, şu endişelerini dile getirdi: 

"Böyle giderse korkarız ki; yarın sahalardaki futbol müsabakaları istenmeyen olaylarla yüz yüze kalacaktır. Son zamanlarda sahalarda yaşanan topluca küfür bunların ön belirtilerini oluşturabilmektedir. Bu nedenle kulüp yöneticileri daha sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Kaldı ki; Trabzonspor Şampiyonlar ligine talip olduğu için katılmadı." 

Yine Türk futbolunun ileriye dönük yeniden bir kaos yaşamaması için bir istekleri daha olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "Yaşanan gelişmelerin geldiği noktada ligin ilk devresi tamamlanmış ve takımların tamamı birbirleriyle oynayarak elde edecekleri puanları hanelerine yazdırmışlardır." ifadelerini kullanırken, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Bu aşamada gerek kamuoyuna yansıyan iddianame, gerek Etik Kurulu'nun raporu, gerekse de ilgili belgelerin UEFA'nın elinde olması Türk futboluyla ilgili kararın bir an önce verilmesi gerektiği baskısını doğuracaktır. Bu nedenle maçların yeniden başlamasından önce verilecek bir karar bugüne kadar yaşanan çalkantılara rağmen futbolun zamanlama açısından yeni bir kaostan kurtulması sonucunu doğuracaktır. Türkiye Futbol Federasyonu elindeki belge, bilgi ve dokümanları bir an önce değerlendirmeli, savunma sürecini ivedilikle başlatmalı ve kararını netleştirmelidir."