1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor nasıl kurtulur?
Trabzonspor nasıl kurtulur?

Trabzonspor nasıl kurtulur?

Başkan Muharrem Usta'nın daveti üzerine...

A+A-

 Başkan Muharrem Usta'nın daveti üzerine Trabzonspor camiası büyük buluşmada bir araya geldi. Bakanlar ve milletvekillerinin katıldığı toplantıda takımı kurtarmak adına fikir alışverişi yapıldı. Usta, Trabzonspor'un kurtuluşu için güçlerin birleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Herkesin desteğine ihtiyacımız var. En ümitsiz anda bile emin adım atabilenler büyük olabilirler” diyerek destek istedi.

Trabzonspor’da başkan Muharrem Usta’nın geleneksel hale getirmeye çalıştığı ‘büyük buluşmaların’ bir yenisi daha gerçekleştirildi.

Organizasyona sadece eski ve yeni yöneticiler değil, kentin siyasileri de katılım gösterdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, milletvekilleri Usta’nın davetiyle kahvaltıda buluşan isimler arasındaydı.

Usta konuşmasında, her şeyin önünü görebilen ve geleceğe umutla bakan bir Trabzonspor için olduğunu söyleyip tüm katılımcılara teşekkür etti.

‘Enkaz edebiyatı değil’

“İlk günden bu yana ‘ben’ değil ‘biz’ diyerek çalışıyoruz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var” diyen Usta toplantı sonunda özetle şunları söyledi: “Büyükler, güçlerini birleştirebildikleri oranda büyük olurlar. En ümitsiz anında bile başı dik geleceğe emin adımlar atabilenler her zaman büyük olurlar. Ekonomik durumu enkaz edebiyatı yapmak için değil, bilgilendirmek için anlatıyoruz...”

Scout ekibi başlıyor

“Sene sonu revizyon yapmak zorunda kalabiliriz, gelecek seneye iddialı girebilmek için. Kenara koyalım kadro dışı yapalım demek kolay. Fakat bir oyuncumuzun başarılı olup olmadığını görebilmenin yolu ona sürekli fırsat vermekten, kapasitesinin nereye kadar gittiğini görmekten geçiyor. Transfer yapmayacağımız bilindiği halde sadece bana ve yönetime 500 tane oyuncu teklifi geldi. Bir kulüp geleceğini inşa etmek için yola çıktığında kulüp içinde çalışma olur, oyuncular yakalanır, takip edilir ve karar verilir. Önümüzdeki hafta itibarıyla scout ekibimizi fiilen göreve başlatıyoruz.”