1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor Rotasını Antep'e Mi?
Trabzonspor Rotasını Antep'e Mi?

Trabzonspor Rotasını Antep'e Mi?

Trabzonspor, golcü arayışlarını sürdürüyor...

A+A-

Turgay Bahadır için Bursa'nın istediği rakamları uçuk bulan yönetim rotasını Antep'e çevirdi. Başkan Şener ve teknik kadronun uzlaştığı Cenk Tosun için Trabzonspor tüm imkanlarını ve ilişkilerini kullanacak

Trabzonspor'da Umut Bulut'a yurt dışına gidiş için izin vermeyi kafasına koyan yönetim ve teknik heyet, hatırlanacağı gibi kısa bir süre önce rotasını Bursaspor'lu Turgay Bahadır'a çevirmişti.

Bu transfer için oyuncu artı para teklifi yapan Bordo-Mavililer'in önerisine bir türlü istediği yanıtları alamaması ve Bursa'nın son talebinin 'uçuk' olarak değerlendirilmesi, gündemi flaş bir ismi getirdi. O isim, daha önce Başkan Sadri Şener'in de, "Takımımda görmeyi çok isterim" diyerek göklere çıkardığı Gaziantepspor'un yıldızı Cenk Tosun'dan başkası değil.

Geçtiğimiz sezon Kırmızı-Siyahlı takıma imza atan ve kısa sürede yaptığı müthiş çıkışla dikkatleri üzerine çeken 21 yaşındaki oyuncu için Karadeniz ekibi tüm imkanlarını seferber edecek.

Başkanların arası iyi

Trabzonspor kanadında bu transfer ile bizzat Başkan Sadri Şener'in ilgileneceği öğrenildi. Kulüpler Birliği'nden yakın dostluğu bulunan ve Federasyon seçimleri için de aynı yolda yürüme kararı alan Şener ile Antep Başkanı İbrahim Kızıl'ın İstanbul'da bir araya geleceği ve bu hafta transferin sonlandırılacağı kaydedildi.

Jaja&Umut'un parası onlara... 7 Milyon Euro

Trabzonspor, 2 oyuncusunun satışından elde edilecek geliri yine transfere yatıracak. Cenk Tosun ve Olcan için Antep'e bir servet öneriliyor.

Jaja'yı Dubai'ye satan, Umut Bulut'u da Fransa'ya uğurlamak için gün sayan Trabzonspor, bu iki mevkiyi iki yerli yıldızla doldururken kesenin ağzını açacak...

Brezilyalı oyuncu Jaja için Dubai ekibinden 5 milyon Euro kazanacak olan Bordo-Mavililer, Fransa'nın Toulouse kulübünden de Umut Bulut için en az 2 milyon Euro gelir elde edecek. Ancak yönetimin bu paraları kasaya koymak gibi bir niyeti yok.

Oyunculara da zam var

7 milyon Euro, ağırlığı golcü oyuncu olmak üzere Cenk Tosun ve Olcan için Gaziantepspor'a teklif ediliyor. Ayrıca Karadeniz ekibinin bir başka vaadi de futbolcuların kendileriyle ilgili. Trabzonspor'un hem Cenk Tosun hem de Olcan'a Gaziantepspor'dan aldığından fazlasını garanti ettiği de edinilen bilgiler arasında. Bu rakamlar ise önümüzdeki süreçte netleşecek.