1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor şike kararı hakkında ne dedi?
Trabzonspor şike kararı hakkında ne dedi?

Trabzonspor şike kararı hakkında ne dedi?

Yargıtay'ın şike davasıyla ilgili verdiği kararın ardından Trabzonspor cephesinden ilk açıklama Kulüp Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan'dan geldi. Aslan, şuan konuşmanın erken olduğunu, önümüzdeki günlerde yönetimin toplanıp kararı değerlendi

A+A-

Trabzonspor Yönetim Kurulunun konuyu görüşeceğini belirten Aslan, "Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin vermiş olduğu kararlarla ilgili olarak yönetim kurulumuz önümüzdeki günlerde toplanıp bir değerlendirme yapacak" diye konuştu.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ali Uzunay da, TFF Basın Sözcüsü Mete Düren’in, "Spor hukuku açısından TFF için bu dosya kapanmıştır. 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe’dir" açıklamalarına çok sert tepki gösterdi.

Uzunay, "Yargıtay’ın kararından sonra bu onların keyfine kalmış bir şey değil. Verilen karar ortada. Yani şu anda bu cezanın onaylanması demek bizim önümüzün açılması demektir. Futbol Federasyonu ne kadar bunun arkasında duracak. Bizde son noktaya kadar gideceğiz. Elimizden ne geliyorsa son noktaya kadar biz de bu işte kararlıyız. Bunu Futbol Federasyonu da iyi biliyor. Bu da onların son çırpınışları. Bu aşamadan sonra UEFA ve FIFA da devreye girer. Biz de bu konuda gereken tüm adımları atacağız" dedi.