1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor Taraftarının Kombine İsyanı!
Trabzonspor Taraftarının Kombine İsyanı!

Trabzonspor Taraftarının Kombine İsyanı!

Trabzonspor taraftarları, 2011-2012 sezonu kale arkası kombinelerinin tek bir isme satılması ve grupların da bu kişiye yönlendirilmesine isyan ediyor.

A+A-

Trabzonspor taraftarları, 2011-2012 sezonu kale arkası kombinelerinin taraftar gruplarına söz verilmesine karşın tek bir isme satılması ve grupların da bu kişiye yönlendirilmesine isyan ediyor.

Trabzonspor’un en büyük taraftar oluşumu BordoMavi.Net Trabzonsporlular Birliği, bu isyanını anasayfasından yaptığı ilanla duyurdu.

Taraftarların işaret ettiği kişinin AKP Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar olduğu düşünülüyor. Seçimler öncesinde, Abdullah Oğuz Bayraktar adıyla kulübe destek anlamında 4100 kombinenin satın alındığı duyurulmuştu. Trabzonspor kulübü ise taraftar gruplarıyla iletişime geçerek bu sezon kale arkasından ne kadar bilet almak istediklerini öğrenmiş, yerlerini ayırtmıştı. Sözlü bütün anlaşmalar yapılmış olmasına karşın bugün kulübe ulaşarak kombinelerini almak isteyen taraftarlara, bu biletlerin satıldığı bilgisi verildi.

Kale arkasında bulunan biletlerden 1000 tanesinin Erdoğan Bayraktar ismiyle alındığı ve kombinelerin kullanım hakkının da kendisinde olduğu öğrenildi. Bu durumda ilgili bölgeden bilet almak isteyen taraftarlar, zaruri olarak Bayraktar’a ulaşmak durumunda kalacak. Fakat Bordomavi.net yönetimi ve üyeleri ise bu yönlendirmeyi reddediyor ve bunu Trabzonspor tribünlerine “biat kültürünün yerleştirilmek istenmesi” olarak yorumluyor.

Bordomavi.net, sitesinde yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“TRABZONSPOR AŞKIMIZI TAŞERONLARA DEVRETMEYECEĞİZ”

“Trabzonspor’u çok seven insanların birliğidir BordoMavi.Net. O nedenledir ki, üyelerinden tutun da yöneticilerine kadar, maçlara gidebilsin gidemesin kombinesini alır her sene. Bu sene de kendi kombinesini almak için çıktı yola. Her sene olduğu gibi yine üyelerinin küçük – büyük katkısı ile bir havuz oluşturdu.

Derken kale arkasında bulunan tribünlerin tamamının taşerona devredildiğini öğrendi. Tüm kale arkası kombineleri "birine" satılmıştı. Ve en acısına da şahit olunuldu: Trabzonspor Kulübü, taraftarlarının “birine devredilmesini yönlendirme işini” organize etmekteydi.

Safiyane Trabzonspor’a katkı amacı güdülmüş ise, ilgili şahıs kulübümüze yapabileceği onlarca çeşit katkı varken, kombine organizasyonunu seçmiş olamazdı. Dünyanın neresine bakarsanız bakın, taraftar grubu dendiğinde adres; kale arkası tribünlerdir. Ve o “biri” sözüm ona kulübe destek olacağı kombineyi alırken, nedense (?) boş olan koltukları değil, hiçbir kişi yada kurum tarafından desteklenmeyen BMN'nin önceden rezervasyon yaptırdığı,  kendi isteği ile alım taahhüdünde bulunduğu kale arkası kombinelerinin tamamını seçmiştir.   

Durum kısaca şudur: Kale arkası kombineleri kalmadığından dolayı, kendi paranızla kombine almak için Trabzonspor kulübüne değil, bedava kombine almak için gideceğiniz adres o “birisi” ve o “birisinin” kontrolündeki kişiler olmuştur. Siyaseten dik duruş sergilemenin, sağa sola yalpalamamanın, "her zaman önce Trabzonspor diyeceksin" demenin bedelleri kendilerince BMN'ye bu şekilde ödettirilmeye çalışılmaktadır.

Trabzonspor Taraftarı'nı boyunduruk altına almaya gücünüz asla yetmeyecek!

Rant kapısı olarak görülen bu iş, artık bir şehir efsanesi boyutunu aşmıştır. Sadece maddi değil, aynı zamanda siyasi boyutu da bulunmaktadır artık.

BordoMavi.Net olarak kurulduğumuz günden bu yana düsturumuz: “Siyasetle – sporu karıştırmamak” olmuştur. Ne yazık ki yaşanılan süreçte bu mümkün görünmemektedir. Bunun sorumluları, aktörleri elbette bellidir.

BMN’nin gücü ÖZGÜRLÜĞÜNDE, ÖZGÜNLÜĞÜNDEDİR!

Trabzonspor Taraftarları’nın BMN’ye büyük teveccühünün özünde de bu düsturumuz bulunmaktadır. BMN bugün bu kadar kalabalık ve efektif ise, bunun sebebi Trabzonspor Taraftarı’nın çoğunun da bizler gibi Trabzonspor’u siyaset üstü görmeleridir.

BMN’yi etkileyecek, satın alabilecek, ona bir rol biçecek, kurum daha kurulmamış, kişi daha anasından doğmamıştır! Buna teşebbüs edenler ise dün vardı, bugün var, yarın da var olacaktır. Futbolun sosyal gücünü çeşitli niyetlere alet etmek isteyenleri yadırgamayacak kadar yaşamın içinde insanlarız.

Yadırgadığımız, kendi söylemleri ile “büyük Trabzonsporlu” olanların, bu aşklarını çeşitli kişi ve kuruluşlara dayandırmaktaki hızlarıdır.

Biz Trabzonspor Aşkımızı taşeronlara devretmeyeceğiz. Trabzonspor’la aramıza aracı sokmayacağız. Bu sebeple, BMN’nin ÖZGÜRLÜĞÜNÜ korumak için (bugünden itibaren ne gelişme olursa olsun) kombine kampanyamızı sonlandırıyoruz.

BMN bu zamana kadar yaptığı organizasyonların tamamında Trabzonspor Taraftarının hep iyi yanlarını vurgulamış, Türk Spor kamuoyu nezdinde her zaman takdirle anılmasını sağlamıştır. Ve bütün bunları yaparken Trabzonspor’a zerre kadar zarar vermemiş, bundan itinayla sakınmıştır. Trabzonspor'un olduğu her yerde yerini alırken, hiçbir zaman da “salt tribün grubu” olmaya heveslenmemiştir. Çünkü biz uzun yıllardan beri aynı şeyi tekrarladık: “Trabzonspor Taraftarlığı tribünde başlayıp tribünde biten bir aktiviteden çok daha önemlidir, özeldir” dedik.

Biz, Trabzonspor’un sırtına binenlerle, onun haklarını gasp edenlerle savaşmaya devam edeceğiz.

Umuyoruz ki, Kulübümüz ve mevcut Yönetim Kurulu’nun her bir üyesi, her türlü şart ve baskıya rağmen, Trabzonspor’un sırtına binenlerin yerine, onu sırtında taşıyanlara 'yaşanan süreçte esirgedikleri' “saygı gösterme” dirayetini gösterirler.”

Meydaspor