1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor Yönetimi Taraftarı Çıldırttı!
Trabzonspor Yönetimi Taraftarı Çıldırttı!

Trabzonspor Yönetimi Taraftarı Çıldırttı!

O kampanyaya destek verdiler...

A+A-

Kulüpler Birliği tarafından organize edilen ''2 dakika düşün'' başlıklı hakem protestosuna Trabzonspor Kulübü'nden destek geldi. Bordo Mavili kulübün resmi internet sitesinden Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın yaptığı açıklamalar yayınlandı.

 

Kısa bir süre sonra Trabzonspor Kulübü bu paylaşımı sosyal medya hesabından kaldırdı.

 

İşte o açıklama;

 

Önümüzdeki hafta maçlarını 2 dakika geç başlatma kararımızı etkisiz bir protesto zanneden tüm futbol paydaşlarından ve özellikle de spor medyasından bir ricamız var:

 

Acele hüküm vermeyin. Aksine destek olun. Bu kararla birlikte “2 dakika düşün” başlığı altında bir kampanya başlatıyoruz. Bu vesileyle sahadaki rekabetin teröre ve düşmanlığa dönüşmesini engellemek için herkesi 2 dakika için düşünmeye davet ediyoruz.

 

Biz bu hareketi Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş ile ortak başlattık. Spora, topluma, hakemlere futbolun tüm değerlerine gösterilmesi gereken saygıyı hatırlatabilmek için ortak bir zihniyet ile, tek vücut olduk.

 

31. hafta maçları, 2 dakika geç başlarken, bu mesajı ekranlarda da, stat anonslarında da, oyuncuların sahadaki dizilişlerinde de, sosyal medyada da var gücümüzle tüm Türkiye’ye hatırlatıyor olacağız.

 

“2 dakika düşün” önerimiz, sadece sahaya girip hakeme saldıran 17 yaşındaki bir çocuğa yönelik değil. Bizi bu noktaya getiren herkese ve her şey istediği sonucu alamayınca kendini kaybedip Türk futbolunu zedeleyen her söyleme. Sinirlerine hakim olamayan yöneticiye, halkı kışkırtan tribün liderine, provokasyoncuya, haddini aşan yorumcuya, profesyonel olması gerekirken öfkesine yenilen oyuncuya, kısacası bugün geldiğimiz noktaya bizi getiren herkese…

 

Dolayısıyla futbolu seven herkesi 2 dakika düşünmeye davet ediyoruz. Futbola saygıya davet ediyoruz.