1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'a tehdit!
Trabzonspor'a tehdit!

Trabzonspor'a tehdit!

İşte detaylar...

A+A-

Trabzonspor tehdit şokuyla karşı karşıya kaldı! Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, içinde Trabzonspor'un da bulunduğu 6 kulübün Eurocup'a katılması durumunda ligden atacaklarını söyledi.

 

Erdenay, Abiş Hopikoğlu (Trabzonspor), Ömer Özden (Muratbey Uşak Sportif), Turgay Çataloluk, Turgay Zeytingöz (Banvit), Selim Çınar (Pınar Karşıkaka), Cengiz Üçyürek (Beşiktaş), Boray Dai (Royal Halı Gaziantep) ve TBF'den Akın Süel, Celal Arısan, Hüsnü Karagöz, Emir Turam'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda açıklamada bulundu

 

Zor bir dönemden geçtiklerini söyleyen Erdenay, cuma gününe kadar FIBA'ya Eurocup'a takımlarının katılmayacağının taahhünün bulunduğu bir yazı göndereceklerini belirtti.

 

Erdanay , Türk takımlarının Eurocup'a katılması durumunda FIBA'nın Türkiye'yi olimpiyatlardan çıkaracağını, Eurobasket 2017 organizasyonunu elinden alacağını ve altyapılar dahil olmak üzere milli takımların turnuvalara alınmayacağını açıkladı. Bunu göze alamayacaklarını söyleyen Erdenay " Eğer biz yazıyı gönderdikten sonra Eurocup'a katılacak takım olursa o takımı ligden atmak zorunda kalacağız. Ayrıca FIBA'nın organizasyonuna katılan takımlara çeşitli destekler vereceğiz." dedi.