1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'a verilen cezaya tepki!
Trabzonspor'a verilen cezaya tepki!

Trabzonspor'a verilen cezaya tepki!

"Haksız Ve Çok Ağır Bir Ceza"...

A+A-

Trabzonspor Genel Kurul Üyesi Nurettin Özgenç, UEFA'nın Trabzonspor - Videoton maçındaki taraftar olayları sebebiyle Trabzonspor Kulübü'ne verilen cezayı değerlendirdi.

 -''HAKSIZ VE ÇOK AĞIR BİR CEZA''


Trabzonspor Genel Kurul Üyesi Nurettin Özgenç, ''UEFA'nın Trabzonspor - Videoton maçındaki taraftar olayları sebebiyle bordo mavili kulübe 37 bin euro para cezası vermesini haksız ve çok ağır bulduğumu özellikle belirtmek isterim. UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesinin Trabzonspor'a 37 bin Euro ceza vermesi anlaşılır gibi değil. Cezaya gerekçe olarakta Trabzonspor'un bu sezon Videoton takımıyla oynanan iki UEFA Avrupa Ligi maçında yaşanan taraftar olayları gösterilmiştir. Olayların tasvip edilir bir tarafı yoktur. Ancak para cezası yerine uyarı cezası verilebilirdi. Tekrarında ise daha ağır müeyyide uygulanabilinirdi. Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan ilk maçta bordo mavili takımın taraftarlarının merdiven boşluklarına oturması, sahaya bir adet şişe atması, pankart açıklaması vb. nedenlerle toplamda Trabzonspor'a 37 bin Euro ceza vermesini anlamakta güçlük çekiliyor'' dedi. -''TÜRK FUTBOLU İÇİN ÖNEMLİ BİR SORUN''

Nurettin Özgenç, ''Trabzonspor gibi köklü bir kulübün aldığı bu ceza sadece bordo mavili camia adına değil Türk futbolu için önemli bir sorun.. Yıllardır tüm uyarılara rağmen maalesef yöneticilerimiz, başkanlarımız taraftarlara şirin görünmek adına yapılan taşkınlıklara göz yumuldu veya cezai işlem yapılamadı. UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi tarafından verilen bu karar, taraftar olaylarının bunu adet haline getirmesinden kaynaklanan bir ceza. Kulübün bu cezayla hiçbir suçu ve alakası yok. Bazı sorumsuz ve kendini bilmez taraftarlarının karıştığı şiddet olayları nedeniyle UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesinin verdiği bir ceza. Lakin cezaların çok ağır olduğu açık. Bordo mavili kulübün maruz kaldıkları 'ağır' cezaların iptali için ellerinden geleni yapacaklarını umuyorum. Aksi halde para cezasını ödemek zorunda kaldıkları takdirde ise bunu sorumsuz taraftarlardan tazmin etmeli!'' şeklinde konuştu.

 

-''TRABZONSPOR'UN MARKA DEĞERİNİ ETKİLEDİ''


Trabzonspor Genel Kurul Üyesi Nurettin Özgenç, ''Bu kararla, yalnız UEFA vebal almamıştır... Trabzon'da da bu vebalin hissedarları çoktur. Onlara ceza verilir mi bilemem! Bildiğim şudur; O gün, yapılan olaylar sadece Trabzon'u değil Trabzonspor'un marka değerini, prestijini de derinden etkiledi... Trabzonspor adını tıkladığınızda Google gibi arama motorlarında şampiyonluk görüntüleri gelirdi... Şimdi ise olay çıkaran taraftar fotoğraflarının çıkması ne fena bir sey! Para cezası bir şekilde ödeniyor da o görüntüleri silmek o kadar kolay olmuyor!'' dedi.