1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor’da ‘Akyazı’ harekatı
Trabzonspor’da ‘Akyazı’ harekatı

Trabzonspor’da ‘Akyazı’ harekatı

Mali anlamda tam anlamıyla...

A+A-

 Mali anlamda tam anlamıyla kitli olan Trabzonspor, makası açmaya çalışıyor.

 

Sportif anlamda yapılan ‘Feda’ operasyonunun ardından sponsorluk anlaşmaları yapılmaya başlandı. MNG ile yapılan anlaşma ile kulüp büyük bir nefes alırken diğer taraftan yönetim Akyazı Trabzonspor Stadyumu’nun isim hakkından doğacak olan gelir ile Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin devletin kamulaştırmasından büyük bir gelir elde edecek.

 

İlk adım olarak Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Akyazı Trabzonspor stadyumunun isim hakkıyla ilgili bizzat kendisi görüşmelerini hızlandırdı. Edinilen bilgiye göre bu noktada Samsung, Avea ve Turkcell yarışıyor. Şu ana kadar ise en iyi teklifi veren Turkcell.. Yani Akyazı Trabzonspor stadyumu’nun isim hakkında ibre Turkcell’e dönmüş durumda.

 

İddialara göre ise 300 milyonluk bir anlaşma söz konusu. Bu konuda Turkcell yetkililerin hazırladığı projede akıllı tribün de var. Yani Turkcell hattı olanlar Stada girdikleri anda aldıkları bilete göre yön tarifi alabilecekler. Rahatlıkla koltuklarını bulacaklar.

 

Ayrıca golleri ceplerinde izleyebilecekler. Bu proje geniş kapsamlı olarak Başkan Usta’nın masasında duruyor. Diğer tekliflerin ayrıntıları da inceleniyor. Son olarak yönetimde masaya yatırılacağı öğrenildi.