1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TRABZONSPOR'DA DURUM ENDİŞE VERİCİ!
TRABZONSPOR'DA DURUM ENDİŞE VERİCİ!

TRABZONSPOR'DA DURUM ENDİŞE VERİCİ!

Trabzonspor'da kongre sonrası somut adımlar atılmaması taraftarları endişeye sürüklüyor.

A+A-

Bordo-Mavili yönetimin hayata geçirmeyi düşündüğü programın detaylarını açıklayıp şu ana kadar bu yönde herhangi bir adım atamaması camianın kafasında soru işaretleri oluşturuyor.

FOTOĞRAF NET DEĞİL

Trabzonspor yönetiminin göreve başladığı andan itibaren hayata geçireceği programın ne olduğu bilinmiyor. Yönetimin kulübü kucaklayıp kurumsallaşma adına adımlar atmasını, kulüp bünyesindeki yapılanmanın ne zaman ve ne şekilde hayata geçirileceğini herkes gibi bizler de bekliyoruz. Kongre sonrası Trabzonspor’da net bir fotoğraf çekilmiş değil.

TEKNİK KRİZ

27 Mayıs’tan bugüne kadar bir muamma yaşandığı gözlemlenirken, yönetimin Teknik Direktör Tolunay Kafkas ile görüşme yapmadan yolları ayırması ilk hata olarak yorumlandı. Kafkas’ın Türkiye Kupası finali oynaması ve ligi 9. sırada bitirmesi başarı olarak değerlendirilmesi gerekirken kendisine danışılmadan görevine son verilmesinin yanlış olduğu belirtildi.

AKÇAY VE EKİBİ

Yönetim tarafından göreve getirildiği ifade edilerek henüz sözleşme imzalanmayan Mustafa Akçay’ın yardımcılarının kim olacağı tartışması yaşanıyor. Kaleci antrenörü olarak kendi bünyesinde Bilal Çetinkaya gibi deneyimli isim varken arayışa girilmesi şaşırtıcı bulunurken, bu durum eldeki değerlerin gözardı edildiği izlenimi doğurdu.

YÖNETİMDE KRİZ

Trabzonspor yönetiminin göreve başladıktan itibaren yönetimsel paylaşım sonrası organize olamaması, temel görevlerin şekle ve esasa bağlanmaması gözlerden kaçmıyor. Yönetim içinde Osman İlyas ve İrfan Coşkun ile yaşanan sorun istifa istemine kadar gitti. İki yöneticinin dinlenmeden istifalarının istenmesi krizi tırmandırdı.

TEKKE TERCİHİ

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sportif direktörlüğe Fatih Tekke, yardımcılığına ise Hüseyin Çimşir’in getirildiğini bildirmesinin üzerinden hafta geçmeden kriz çıktı. Tekke ve Çimşir’in yetki sorunu yaşadıklarını dile getirerek görevlerinden ayrılması yönetimin bu anlamda bir planı olmadığı düşüncesini doğurdu.

MALİ BELİRSİZLİK

Mali tablodaki belirsizliğin bugüne kadar geçen süreçte net olarak ortaya konulmadığı kaydedilirken yönetimin bireysel kaynaklarından ne kadar ekonomik destek yarattığı ise bilinmiyor. Haziran ayı içerisinde yapılacak ödemeler ile ilgili ortaya konulan somut bir planın olmaması yönetimin kaynak bulma sıkıntısı yaşadığını gösterdiği şeklinde yorumlandı.

BORÇ NE KADAR VE KİME?

Trabzonspor’un borcunun 175 milyon lira olarak açıklanmasına rağmen kamuoyunda bu rakamın daha yüksek olduğu ileri sürülüyor. Kulübün borcunun net olarak ne kadar ve kimlere olduğu bilinmiyor. Futbolcu ödemeleri de soru işareti. Yeni dönemde mali gelirlerin nasıl sağlanacağı ve borsadaki tablo belirsizliğini koruyor.

KURUMSALLAŞMA

Yönetim kurulu kendi içerisinde ilk günde sorun yaşadı. Kurumsallaşmak adına hangi adımları atacakları merak konusu. Kulüp bünyesindeki yapılanmanın nasıl olacağı ise bilinmiyor. Kulüp çalışanlarının kendileri için yönetimin tasarrufta bulunup bulanmayacağı beklentileri çalışma verimini düşürüyor.

SÜMER KARARI

Başkan Hacıosmanoğlu’nun sıcak bakmadığı Özkan Sümer ile ilgili hala somut bir adım atılmaması yönetimin Sümer ile yola devam mı edeceği sorusunu doğuruyor. Sümer’in yanı sıra hangi görevi yaptığı kamuoyu tarafından net olarak bilinmeyen Ahmet Suat Özyazıcı ile nasıl bir karar verileceği de muamma.