1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TRABZONSPOR’DA GENEL KURUL YAPILDI!
TRABZONSPOR’DA GENEL KURUL YAPILDI!

TRABZONSPOR’DA GENEL KURUL YAPILDI!

Trabzonspor Olağan Genel Kurulu bugün Hamamizade Kültür Merkezi’nde yapıldı.

A+A-

ÖZBAK ÖZELEŞTİRİ YAPTI

Kulüp Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak genel kurul katılımcılarına hitaben bir konuşma yaptı. 35. Yılını icra eden Divan Kurulu’nun 32. genel kurulu gerçekleştirdiğini belirten Özbak, “Genel olarak kulüplerde borçlanarak başarı sağlama geleneği oluştu. Sebeplerine bakmak gerek. Bunun büyük çoğunluğu yabancı oyuncu transferlerinden kaynaklanmaktadır. Seçilen yönetimlere bir süre sabredilmeli. Genel kurullarda seçtiğimiz isimleri 20 gün sonra yermeye başlıyoruz. Sonuçlar istenildiği gibi olmadığında biraz sabırlı olmalıyız” diye konuştu.

ÜSTÜNSALİH BİLGİLENDİRDİ

Kulüp Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih genel kurul üyelerini bilgilendirme adına söz aldı ve kulübün ekonomik yapısıyla ilgili birçok spekülasyonlar yapıldığını belirtti.

DENETLEME RAPORU

Denetleme Kurulu raporu İsmet Keskin tarafından okundu. Yapılan açıklamada denetlemeler sonucu tüzüğe aykırı bir hususa rastlanmadığı, kulübe 1480 yeni üye yapıldığı ve 280 personelin çalıştığı dile getirildi. Toplam gelirlerin 72 milyon, giderlerin 75 milyon lira olduğu yapılan inceleme sonucu tespit edildiği vurgulanırken mali tablolara göre 30 Nisan tarihi ile toplam net borcun 180 milyon lira olduğu, bu borcun 160 milyonu kısa, geri kalanının ise uzun vadeye yayıldığı açıklandı.