1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'da geri sayım tamam!
Trabzonspor'da geri sayım tamam!

Trabzonspor'da geri sayım tamam!

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü olmasına kesin gözüyle bakılan Ersun Yanal, Çarşamba günü kente gelerek imza atması bekleniyor

A+A-

Trabzonspor’un yeni teknik direktörü olmasına kesin gözüyle bakılan Ersun Yanal, Çarşamba günü kente gelerek imza atacak ve akşam antrenmanına çıkacak.

Vahid Halilhodzic ile yollarını ayırdıktan sonra gelişmeyi Kamu Aydınlatma Platformu’na da bildiren ve Boşnak çalıştırıcı ile yaptığı fesih işlemini dün Türkiye Futbol Federasyonu’na ileten bordo-mavili kulüpte ikinci Ersun Yanal dönemi çarşamba günü başlayacak.

Yanal’ın Çarşamba günü saat 14.00’de Trabzon’a geleceği ve Mehmet Ali Yılmaz Tesislerine geçerek kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile bir toplantı yapacağı bildirildi.

İmza töreni var

Toplantının ardından kulüpte bir imza töreni düzenlenecek ve deneyimli çalıştırıcı akşam antrenmanında futbolcularıyla tanışacak. Milli takımlarda bulunan yerli ve yabancı oyuncular ise 17 Kasım pazartesi günü Trabzon’a gelecek, Yanal ile birlikte ilk antrenmanlarını salı günü yapacaklar.

Bu arada Yanal’ın daha önce pazartesi günü Trabzon’da olma planının, eski teknik direktör Vahid Halilhodzic kentten çarşamba günü ayrılacağı için ertelendiği, taraflar arasında herhangi bir sıkıntı bulunmadığı kaydedildi.

Ersun Yanal’ın Trabzonspor’da birlikte görev yapacağı yardımcıları de belli oldu. Niyazi Esineler, Volkan Kazak ve Recep Adatepe ile birlikte bordo-mavili takımın başına geçecek olan Yanal’ın, iki gün içinde bir de kaleci antrenörünü ekibine katacağı ifade edildi. Yanal 1.5 yıllık sözleşme karşılığı bordo-mavili kulüpten alacağı ücret 2 milyon 650 euro olacak. Yardımcılarının alacağı para da bu ödemenin içinde olacak.

30 galibiyet

Trabzonspor’da göreve gelmesi beklenen Ersun Yanal, daha önce 1.5 yıl çalıştığı Trabzonspor’da 62 maça çıkmış ve 30 galibiyet almıştı. Yanal, 20 mücadelede de beraberlikle ayrılarak 12 karşılaşmasını kaybetmişti. Tecrübeli hoca galibiyet oranında yüzde 48’lik bir isabet yakaladı.