1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'da herşey yolunda gitti
Trabzonspor'da herşey yolunda gitti

Trabzonspor'da herşey yolunda gitti

Dün sabah Apollon Limassol ile yapacağı maç için 09.30’da Trabzon’dan hareket eden Bordo-Mavili kafile, sorunsuz bir şekilde konaklayacağı otele gitti.

A+A-

Dün sabah Apollon Limassol ile yapacağı maç için 09.30’da Trabzon’dan hareket eden Bordo-Mavili kafile, sorunsuz bir şekilde konaklayacağı otele gitti. İlk olarak Yunanistan’ın Astra Havayolları’na ait özel uçağın önce Rodos’a, ardından Larnaka’ya ineceği açıklanan uçak, havadayken kaptan pilotun anonsu ile rotasını değiştirdi ve Trabzonspor direkt olarak Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Larnaka şehrine uçtu.

Daha önceki yıllarda Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne Türkiye’den kalkan uçakların direkt uçamadığı ancak bu kez Dışişleri Bakanlığı’nın girişimleri sonucu, kaptan pilotun da uçak havadayken Kıbrıs Rum Kesimi ile geçtiği iletişim sonucunda bu sorunun aşılarak Larnaka şehrine inildiği açıklandı.

Bu arada daha önceki yıllarda Famagusta ve Apoel maçları için Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne giden Bordo – Mavili kafile geniş güvenlik taramışından geçirilmiş ve yaklaşık 2 saat havalimanına beklemek zorunda kalmıştı. Aynı tedirginlikle havalimanına giren Trabzonspor kafilesi kendileri için açılan özel gişelerden hiçbir sorun yaşamadan çok kısa sürede havalimanından ayrıldı.