1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor’da sakat oyuncuların son durumu açıklandı!
Trabzonspor’da sakat oyuncuların son durumu açıklandı!

Trabzonspor’da sakat oyuncuların son durumu açıklandı!

İşte detaylar...

A+A-

 Trabzonspor Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Asım Örem, Kayserispor maçının ardından takımın moral ve motivasyonunun iyi seviyede olduğunu belirterek, Galatasaray karşısında güzel futbol ve iyi bir skor beklediklerini söyledi.

Trabzonspor Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Asım Örem, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

SAKAT OYUNCULARIN SON DURUMU

Sakat oyuncular hakkında bilgi veren Örem, sakat oyuncuları iki gruba ayırdıklarını belirterek, "Gripten dolayı toplumsal bir sıkıntımız vardı. Griple ilgili yoksun olduğumuz bir sporcumuz yok. Hepsi sahalara döndü. Aşağı yukarı hepsi eski kuvvetini kazandı. Okay düz koşulara devam ediyor. Bosingwa ve Onur bugün antrenmana çıkmadı. Kondisyon merkezinde çalışmalarını sürdürüyor. Mehmet Ekici'nin tedavisine Münih'de devam ediliyor, doktorumuz tarafından tedavisi takip ediliyor. Babasıyla ilgili olarak sıkıntısı vardı onunla da ilgili güzel haberler var. Bir aksilik olmaz ise önümüzdeki hafta aramıza dönecek. Cardozo'nun da sakatlığını doktorumuz tarafından takip ediliyor. O da ülkesinde çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki hafta aramıza dönecek. Güray'ın tedavisi biraz daha uzun sürecek onun kolundaki ödem ve şişlik azaldı ama doku tamiri devam ediyor. Antrenmanlarını sahada koşarak sürdürüyor. Oyuncularımızın istekli olmaları nedeniyle belki daha erken aramıza dönme şansları olacak" dedi.

TAKIMIN HAVASI

Örem, takımda bir çok yönden birleşme noktasına geldiklerini ifade ederek, "Bu psikolojik açıdan, kondisyon açısından takım olabilme açısından mücadele etme ve uğraşlar devam etti. Kayserispor maçında bunun pozitif sonuçlarını sahada gördük. Herkes sahaya çıktığında hem bireysel hem de takım olma adına gereken sorumluluklarını bilerek mücadele ettiler, ellerinden geldiği kadar. Bu süreç başladı ve devam ediyor. Antrenmanlarda güzel bir hava var. Bu sahaya yansıdığında mücadele eden, göze hoş futbol oynayan bir Trabzonspor'u göreceğiz bu da skora yansıyacak inşallah. Kayserispor maçının ardından Galatasaray maçında da güzel futbol ve skor geldiğinde yolumuza devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

YUSUF ERDOĞAN KONUSU

Kayserispor maçında tepki alan ve stadyumu gözü yaşlı olarak terk eden Yusuf Erdoğan ile ilgili olarak ise Örem şunları söyledi:

"Yusuf Erdoğan ile ilgili olarak sahada bir şeyler yaşandı. Sonuçta bunlar profesyonel futbolcu. Olaya profesyonel bakmak zorundalar. Bu böyle maçlar boyunca devam edecek bir şey olmaması lazım. Tabi herkes bir şey öğreniyor Yusuf da öğrenmiştir. Tabi Yusuf'un vermiş olduğu tepki ve gözyaşları bu takıma ruhen bağlılıkları, duygularının bir çıktısı. Bir insan gözyaşı döküyorsa o duyguyu hissetmesi lazım. Üzülmüştür ama bir gün sonra konuşmalarla hocasının ve bizlerin desteği ile eminim taraftarda destek verecektir. Yusuf eski Yusuf haline dönecektir. Yusuf bizim alt yapımızdan gelen bir oyuncu yaşı da çok genç, bu takıma çok şey verecektir. Taraftarlarımızın böyle sporcuları kaybetmektense kazanması gerekiyor. Öyle olacağına da inanıyorum" diye konuştu.

"TARAFTARLAR TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYUP BU TAKIM BİZİM DEMELİ"

"Başarını yolu birlikten geçiyor. Sporcuları görüyoruz. Bir şeyler yapmaya başladılar" diyerek sözlerine devam eden Asım Örem, "İdari olarak biz elimizden geleni yapıyoruz. Teknik ekip elinden geleni yapıyor. Bunun tamamlayacak olan taraftardır. Taraftara baktığımızda sonuçlardan memnuniyetsizlik, sahada iyi top oynamama gibi nedenler taraftarda bir çöküntü, bir küskünlük oluşturmuş. Bundan çıkmamız lazım. Diğer ekipler ileriye doğru giderken taraftarda elini taşın altına koyup bu takım bizim demeli. Bunlar olmadan yapılan aktivitelerin bir yere gitmesi mümkün değil. Taraftardan ricamız; takımını desteklesin, kötü günlerimizde de beraber olalım. Bu çıkış devam ettikçe, bundan sonraki yıllarda beraberliğimiz çok güzel günlerle perçinleşecek" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY MAÇINDAN GÜZEL FUTBOL VE İYİ SKOR BEKLİYORUZ"

Trabzonspor Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Asım Örem, ligin 22. haftasında oynanacak olan Galatasaray maçından güzel futbol ve iyi skor beklediklerini belirterek, "Kendi açımızdan değerlendirdiğimizde takımın moral ve motivasyonu oyuna yansıttığı hırsı ve mücadele gücü aynen Galatasaray maçında da artan bir şekilde yansıyacaktır. Bunun skora da yansıyacağını düşünüyoruz. Bu birliktelik bir araya geldiğinde skor ile bu taçlanır. Umudumuz Galatasaray maçında güzel bir futbol ve iyi bir skor" diyerek sözlerini sonlandırdı.