1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TRABZONSPOR’DA ŞAMPİYONLUK HESAPLARI YAPILIYOR!
TRABZONSPOR’DA ŞAMPİYONLUK HESAPLARI YAPILIYOR!

TRABZONSPOR’DA ŞAMPİYONLUK HESAPLARI YAPILIYOR!

"Hep böyle" diyerek tebrik eden bordomavili çalıştırıcı, yüreklendirici bir konuşma yaptı.

A+A-

Gaziantepspor'u farklı galibiyetle yenerek moralleri düzeltmeye başlayan Bordo-Mavili ekipte şampiyonluk hesapları yapılmaya başlandı. Kafkas, önlerinde olan iki önemli ve zorlu rakibe karşı galip olmaları durumunda şampiyonluğun önemli adaylarından olacağını söyledi. Gaziantep galibiyeti sonunda soyunma odasında futbolcularını "Hep böyle" diyerek tebrik eden bordomavili çalıştırıcı, yüreklendirici bir konuşma yaptı.

YÜREĞİMİZLE SAVAŞACAĞIZ

Herkesin çok puan kaybettiği bir lig yaşadıklarını, her an her şeyin değişebileceğini belirten Kafkas, "Sivasspor ve F.Bahçe maçlarını 6 puanla kapatırsak, kendimizi bir anda potada buluruz. Ben bu akşam sizde bu hırsı gördüm" dedi. Oyuncularından, önlerindeki iki maçta ellerinden gelenin en iyisini sahaya yansıtmalarını isteyen Kafkas, "Belki de sezonu kurtaracak 180 dakika oynayacağız. Önümüzdeki iki maçı kazanın, bakın görün neler olacak, siz bile inanamayacaksınız. Bu lig her şeye gebe. Bundan sonra sadece bedenimizle değil, yüreğimizle savaşacağız. Bunu sizden istiyorum" diye konuştu.

FUTBOLCULARA BORÇ KABARDI

Tolunay Kafkas, kaptanlardan takım içi sorunları dinledi; duydukları ise hoşuna gitmedi. Oyuncuların 26 maç başı ve 5 aylık maaş alacaklarının olduğunu öğrenen Kafkas, yönetimden bu konuda harekete geçilmesini rica etti. Trabzon'da ödemeler için 15 milyon liralık kaynağa ihtiyaç var.

TOLUNAY KAFKAS ETKİSİ

Trabzon'daki yerel gazeteler, Gaziantep galibiyeti okuyucularına duyururken, Tolunay Kafkas etkisini ön plana çıkardı. Karadeniz, "İşte bu tabloyu özlemiştik", Günebakış, "TolunAY doğdu gecelerimize", İlkhaber, "Bu Fırtına'yı özlemiştik", Taka, "Ruhuyla geldi!", Kuzey Ekspres,

"Bu sevinci çok bekledik" başlıklarını attı.

ONLAR OKYANUS, BEN DAMLA

Tolunay Kafkas, göreve gelirken yüz yüze konuşma şansı bulamadığı Şenol Güneş ile telefonda görüştüğünü belirterek, "Ne olursa olsun Şenol hocanın rızasını ve onayını almak benim için çok önemli. Ahmet Suat hoca da onlar da Trabzonspor'un gerçek yüzüdür. Onlar okyanussa biz o okyanusta bir damlayız. Allah inşallah onların başarılarını bize nasip eder" ifadesini kullandı. Trabzonspor'da bir oyun kültürü oluşturmak için zamana ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Kafkas, "Trabzonspor bölgesel baskı yapan ve rakibi geri iten bir pres kültürüyle oynamaya çalışan bir takım olacak. Bir oyun kültürümüz olacak" dedi.