1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'dan Kartal'a dev proje
Trabzonspor'dan Kartal'a dev proje

Trabzonspor'dan Kartal'a dev proje

İşte detaylar...

A+A-

 Trabzonspor başkan adayı Muharrem Usta, kulübün Kartal'da 2023 senesine kadar kiraladığı arsaya proje yapmak istediğini söyledi.

Başkanlık yarışının sürdüğü Trabzonspor'da sular durulmuyor. Trabzonspor Başkan adayı Muharrem Usta, genel kurul öncesi Samsun'daki delegelerle bir araya geldi. Usta, kulübü ekonomik olarak rahatlatmak için projeler hazırladıklarını ve seçilirse bunları en kısa zamanda hayata geçireceklerini söyledi. İstanbul Kartal'da yer alan Trabzonspor'a ait araziyi aktif olarak kullanmayı planladığı projeyi tanıtan Usta, kulübün buradan önemli bir gelir elde edeceğini dile getirdi.

İhalesiz alınabilir

Usta, "Trabzonspor'un Kartal'daki arazisi, 15 bin 500 metrekare ve Milli Emlak'tan 2023 yılına kadar kiralanmış durumda. Projemizin içerisinde 5 yıldızlı otel, rezidans, eğlence ve alışveriş merkezleri, ayrıca sosyal alanların da yer alacağı bir yaşam merkezini hayata geçireceğiz. Trabzonspor kamu yararına bir dernek olduğu için burayı ihalesiz satın alma hakkına sahip. Biz de o adımları atacağız" diye konuştu.

Bizzat anlattı

Muharrem Usta'nın geçen hafta A Spor'da katıldığı programda anlattığı 'Kartal Projesi' büyük ses getirmişti. Usta, "Göreve gelmemiz halinde Kartal Projesi'ne büyük bir önem vereceğiz. Bu projenin hayata geçmesi için çalışmalarımıza başladık. Hem sıkışan ekonomik durumumuz hem de hedeflediğimiz '50. Yılda Şampiyonluk' için bu rakam bize büyük bir itici güç olacak" demişti.

Bir hamlede 100 milyon dolar gelir

Kartal'da Milli Emlak'tan satın alınması planlanan arazide yapılacak 5 yıldızlı otel, rezidans, eğlence ve alışveriş merkezleri ile Trabzonspor'a yaklaşık 100 milyon dolar gelir hedefleniyor.