1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'dan Zokora Tepkisi!
Trabzonspor'dan Zokora Tepkisi!

Trabzonspor'dan Zokora Tepkisi!

Camiada Sinirler Gerildi.

A+A-

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Trabzonspor'un Galatasaray ile oynadığı maçta rakibiyle girdiği ikili mücadelede dirsek attığı gerekçesiyle kırmızı kart gören Didier Zokora'ya, 3 resmi müsabakadan men cezası vermesi, camiada sinirleri gerdi.

 


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Trabzonspor'un Galatasaray ile oynadığı maçta rakibiyle girdiği ikili mücadelede dirsek attığı gerekçesiyle kırmızı kart gören Didier Zokora'ya, 3 resmi müsabakadan men cezası vermesi, camiada sinirleri gerdi. Bu karar sonrası yarın Tahkim Kurulu'na başvurmayı planlayan Trabzonsporlu yöneticilerden genel sekreter Hasan Yener, "Bu haber bizi adeta şok etmiştir. Bu karar karşısında yorum dahi yapamıyoruz" dedi.

 

Asbaşkan Nevzat Şakar ise kararın çok ağır olduğunu ifade ederek, "Elmander ve Alex'e verilen cezadan sonra bu ceza çok ağır. Tahkim Kurulu'na itiraz edeceğiz, umarım onlar doğru kararı verirler" dişe konuştu. Bu arada karar kulüp içerisinde şok etkisi yarattı. Akşam antrenmanı öncesinde doğum günü kutlanan Zokora, kararı duyunca, "Bu gerçek olamaz" diyerek tepki gösterdi.

 

Tesislere gelen kulüp avukatları ise itiraz için gerekli çalışmaları başlattı. Teknik heyet ve tüm futbolcuların da verilen karar nedeniyle büyük bir şok yaşadığı öğrenildi. Yönetimin konuyla ilgili oldukça sert bir açıklama yapabileceği de belirtiliyor.