1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'dan Zorunlu Açıklama!
Trabzonspor'dan Zorunlu Açıklama!

Trabzonspor'dan Zorunlu Açıklama!

İşte o Mailler...

A+A-

TRT 3 kanalında dün akşam yayınlanan Basın Tribünü adlı programda yaşanan bazı tartışmalar nedeniyle Trabzonspor  tarafından  bir açıklama yapılması zorunlu görülmüştür .İşte o açıklama...
Buna göre Asbaşkanımız Nevzat Şakar, Kurumsal İletişim Direktörümüz Altuğ Atalay ve gazeteci Atilla Türker arasında geçen diyalogla ilgili belgeler de aşağıda sunulacaktır.

Ekrana konu olan tartışma sürecinin gelişimi aynen şöyledir; gazeteci Atilla Türker’in Trabzonspor – Fenerbahçe maçı temsilci raporlarıyla ilgili yazmış olduğu haber üzerine Asbaşkanımız Nevzat Şakar kendisini aramış, haberde bazı abartılı ifadeler kullanıldığı görüşünü iletmiş, gazeteci Türker de bu ifadelerin kendi ifadesi değil, raporda yer alan bilgiler olduğunun altını çizmiştir. Aynı görüşmede Atilla Türker’in Asbaşkanımızın da görüşlerine sayfalarında yer verebileceğini belirtmesi üzerine Sayın Şakar bir değerlendirme yapmış, ancak haberin yayına sunulmadan önce durumun hassasiyeti nedeniyle yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek adına kullanılacak şekliyle karşılıklı teyit edilmesi talebinde bulunmuştur.


Atalay ve Türker’in yapmış olduğu telefon görüşmesinin ardından Atilla Türker 04.04.2012 Çarşamba günü 14.37’de hazırladığı haberi Kurumsal İletişim Direktörümüz Altuğ Atalay’ın mailine göndermiş Atalay da saat 14.58’de açıklamanın yayınlanmasının istenildiği biçimde bu maile karşılık vermiştir. Buna rağmen Habertürk Gazetesi’nde Asbaşkanımız Nevzat Şakar’ın açıklamaları gazeteci Atilla Türker’in gönderdiği mail doğrultusunda olmuş ve telefonda yapılan bir görüşme olması nedeniyle farklı anlamlar çıkarılacak bir boyut kazanmıştır. Söz konusu süreçle ilgili olarak kulübümüz Bilgi İşlem Departmanı’ndan alınan kayıtlar aşağıdaki gibidir. Bu vesileyle kamuoyunda Asbaşkanımız Sayın Şakar’ın açıklamalarının kulübümüz tarafından verilen bilgiler doğrultusunda algılanmasını bekliyor, bu tarz yanlış anlaşılmaların tekrarlanmaması dileğiyle konuyu bu şekliyle kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.