1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonsporlu Colman!
Trabzonsporlu Colman!

Trabzonsporlu Colman!

Colman'dan Samimi Açıklamalar...

A+A-

Trabzonspor'un Arjantinli futbolcusu Gustavo Colman, "Geçen yılın şampiyonluk kupası, bizim hakkımız."

 

Trabzonspor'un Arjantinli futbolcusu Gustavo Colman, "Geçen yılın şampiyonluk kupası, bizim hakkımız. Bunun baş mimarı da Şenol Güneş. Geçen yıl çok iyi bir mücadele ortaya koymuştuk" dedi.

 

Kulüp dergisine açıklamalarda bulunan Colman, Fenerbahçe'yle final oynayıp kazandıkları Türkiye Kupası'nın anlamının da farklı olduğunu belirten Colman, "O kupayı ve İnter'i deplasmanda yendiğimiz maçları asla unutamam. Hatta o maçta sahada 6 Arjantinli oyuncu varken benim maçın adamı seçilmem çok ayrı bir şeydi. Kalede de Tolga harikalar yaratmıştı" diye konuştu.

 

"18 YAŞINDA EVLENDİĞİMDE HIZLI YAŞIYORDUM"

Trabzon'u çok sevdiğini, eşi ve çocuklarıyla birlikte Trabzon'da çok mutlu olduğunu dile getiren Colman, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Doğruyu söylemek gerekirse ben 18 gibi erken yaşta evlendim ve o yaşlarda korkunçtum, diyebilirim. Çok gece hayatım vardı ve hızlı yaşıyordum. Evlilik çok şeyi değiştirdi. Daha düzenli bir hayatım oldu, bu da sahaya olumlu yansıyor. Çocuklar her şeyi değiştiriyor. Dünyaya gözlerini açtıklarından eşim ve benim hayatımda çok şey değişti. İki çocuğumuz var ve bu ortak kararımızdı. Bir kızımızın olmasını çok isterdik ancak olmadı. Belki ileride bir çocuk sahibi daha olmayı düşünebiliriz."

 

"TÜRKÇE'Yİ BANA OĞLUM ÖĞRETECEK"

Yöresel yemekleri de çok sevdiğini vurgulayan Colman, bu konuda şunları söyledi:

 

"Hamsiyi çok seviyorum. Balık benim için ayrı ama ilk olarak Trabzon'da tattığım hamsi benim için artık vazgeçilmez. Kaygana da favorilerim arasında. Trabzon'da hemen hemen gezilecek her yeri gezdim. Oğlum Mateo, bu yıl kreşe başladı. Hatta Türkçe öğrenmeye de koyulmuş. Ben bütün konuşmaları anlıyorum ama konuşmamı yeteri kadar geliştiremedim. Mateo bana öğretecek."

 

Colman, bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde de çok iyi bir görüntü ortaya koyduklarını anlyatırken de, "Hedefimiz Avrupa'da oynadığımız başarılı futbolu ligde de sürdürmek" diye konuştu.

 

BARIŞ FORM TUTUYOR

Trabzonspor'da uzun bir sakatlık nedeniyle sahalardan uzak kalan Barış Özbek form tutmaya başladı. Hızla kilo veren Barış'ın 1r ay içerisinde tam olarak oynayabilecek konuma gelebileceği bildirildi.

 

Antrenmanlarda takımla birlikte çalışan Barış'la sürekli olarak görüşen teknik direktör Şenol Güneş, tam olarak hazır hale gelmesini istiyor. Barış da sahalara daha erken dönmek için antrenmanlar dışında özel çalışmalar yapıyor.

 

VOLKAN'A ÖZEL PROGRAM

Bu arada bordo mavili takımda sakatlığı nedeniyle son iki lig maçında forma giyemeyen Volkan Şen'e özel program uygulanıyor. Takımdan ayrı olarak doktor kontrolünde yapılan çalışmalarda Volkan'ın bir an önce sahalara dönmesine çalışılıyor. Kasıklarından sakatlığı bulunan Volkan'ın Karabükspor maçına yetiştirilebileceği bildirildi.