1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonsporlu eski futbolcudan transfer değerlendirmesi
Trabzonsporlu eski futbolcudan transfer değerlendirmesi

Trabzonsporlu eski futbolcudan transfer değerlendirmesi

Trabzon'un problemini çözer

A+A-

Trabzonspor transfer çalışmalarını sürdürürken gündeme gelen isimleri bordo mavili takımın eski futbolcularından Erman Özgür değerlendirdi.

Gündeme gelen isimlerin doğru tercihler olacağını söyleyen Özgür, özellikle Kucka'nın yaşanan problemi çözeceğini belirtti. İşte Erman Özgür'ün değerlendirmesi;

Öncelikle Trabzonspor’un ana hedef olarak lig şampiyonluğuna ortak olmak gibi bir misyonu var. Bu doğrultuda sezonun 2. yarısı gösterdi ki, kadronun genişletilmesine ve yapılacak transferlerin devre arasındaki gibi şehre çabuk uyum sağlayabilecek oyunculardan seçilmesine ihtiyaç var. Şu an eldeki kadro lig şampiyonluğuna oynayabilmek için yeterli değil. Doğru transferler yapıldı Kamil Ahmet iyi bir sağ bek. Eğer biraz daha pozisyonunu kaybetmeden oynamayı öğrenebilirse Ersun hoca Pereria’yı zaman zaman bu oyuncuyla rotasyona sokabilir. Bongonda ise kiralık olarak gelmiş olsa da tam Trabzonspor’un istediği bir transfer. Forvet hattının her bölgesinde oynayabilen, çabuk ve genç bir oyuncu olması, ön tarafta çok forvet oyuncusu ile oynamayı seven Ersun hoca için biçilmiş kaftan.

Kucka problemi çözer Öncelikle Kucka’dan başlayalım. Oyunu önde oynadığınız zaman ki artık özellikle içerdeki birçok maçı önde oynamak zorunda olan Trabzonspor için pozisyon bilgisi yüksek defansif bir ön libero şart. Eğer gerçekleştirilirse takımın orta saha problemini büyük ölçüde çözebilir Kucka. Ligimizden talip olunan Ndiaye’nin transferinin gerçekleşmesi zor ama gelirse takımın kalitesini yükseltebilecek iki yönlü ve çok atletik bir orta saha. Yusuf Yazıcı ve Ndiaye’nin birlikte oynayacağı bir orta saha ile Trabzonspor ligdeki her takıma karşı etkili olabilir. Visca iyi bir tercih Gelelim Edin Visca’ya. Oynadığı maç sayısına göre istatistikleri oldukça yüksek olan Visca hangi takıma giderse gitsin iyi transfer. Ama eğer işi bitiren Trabzonspor olursa gol ve asist konusunda ligimizin pozisyonunun lideri diyebileceğimiz bir oyuncu almış olur.

En az 3 transfer daha lazım İlk olarak savunmanın göbeğinde yaşı ilerleyen Durica’nın yerine Uğur’dan daha çabuk ve topu oyuna sokma becerisi olan bir stoper almak şart. Okay tamam ama partneri Onazi’den ziyade oyunu ofansif olarak da oynayabilen bir orta saha oyuncusu ve son olarak N’doye ve Rodallega’nın görüntülerine bakınca üst düzey bir santrforla 3-4 nokta atışı transfere ihtiyaç var. Yüksek tempo ve agresif oyun... Aslında sezonun 2. yarısında yaptığı çıkışla Ersun hocanın bu takıma istediği oyunu oynattığında tüm şehrin beklentisini karşılayabilecek bir takım çıktı ortaya. Bir başka gerçek ise kadronun iyi ama genişliğinin yetersiz olmasıydı. Transferler gerçekleşirse bu, üstesinden gelinebilecek bir sorun. Daha da önemlisi Trabzonspor iyi bir sezon geçirirse altyapısından yetiştirdiği Yusuf Yazıcı gibi oyuncuları da hiçbir şampiyonluk adayının yapamadığını yaparak yüksek fiyatlara satabilir. Tabii önce Trabzon şehrinin beklediği, özlediği şampiyonluğu yakaladıktan sonra. Sonuçta ben bu sezon Ersun hocanın Trabzonsporu’ndan yüksek tempolu ve agresif bir oyunla başarılı bir performans bekliyorum. Önlerindeki en büyük engel ise uzun süredir şampiyonluk görmeyen taraftarların sabırsızlığı.

b-036.jpg