1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonsporlu futbolculara hapis!
Trabzonsporlu futbolculara hapis!

Trabzonsporlu futbolculara hapis!

Hakan Ünsal’ı aradılar… Dava açmaya hazırlanıyorlar…

A+A-

Trabzonspor’u icraya veren Ersun Yanal’ı takımın başına getirerek ödüllendiren yönetim futbolcular konusunda insan hakları sucu işliyor.

 

Trabzonspor’da kadro dışı bırakılan  oyuncular Cavanda, N’Doye, Douglas, Musa, Ferhat, Sefa’ya insanlık dışı muamele yapıldığı ileri sürülüyor. Kulüpten arayan ve isminin açıklanmasını istemeyen etkili bir personel, söz konusu oyuncuların Kadir Özcan tesislerinde  hapsedildiğini ileri sürerek;

 

“ Oyuncular 4 Temmuz tarihinden beri Kadir Özcan tesislerinde hapsedilmiş durumda. Bu arkadaşlara bir gün iki diğer gün üç idman olmak üzere idmanlar yaptırıyorlar. Futbolcuların dışarı çıkmaları yasak! 24 saat tesislerde tutuluyorlar. Akşamları da evlerine gönderilmiyorlar. Orada kalmak zorundalar. Tesis dışına adım atmalarına izin verilmiyor. Yemeklerine et konulmuyor. Soğuk yemekler veriliyor. Tam bir esir muamelesi yapılıyor. Oyuncular  yetkililere; “Bari çıkıp dışarıda yemek yiyip gelelim” diyorlar. Fakat buna bile müsaade edilmiyor”  şeklinde konuştu.

 

Trabzonhaber.com.tr haber sitesi olarak yaptığımız araştırmada bu iddiaların doğru olduğu yönünde bilgi alırken, Kadir Özcan Tesislerinde hapis hayatı yaşayan oyuncuların  Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal’ı arayarak şikayette bulunup yardım istedikleri, Hakan Ünsal’ın da bu konuda Trabzonspor nezdinde girişim yapmaya hazırlandığı, sonuç alınmaması halinde  basın toplantısı düzenleyebileceği iddia ediliyor.

 

Öte yandan futbolcular, mevcut durumun insan HAKLARINA aykırı olduğu düşüncesi ile avukatları aracılığı ile Trabzonspor kulübünü dava etmeye hazırlandığı bilgisine ulaşıldı.

 

Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.