1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ‘Trabzonspor'u Trabzon'dan uzaklaştırma anlayışı bizi rahatsız ediyor’
‘Trabzonspor'u Trabzon'dan uzaklaştırma anlayışı bizi rahatsız ediyor’

‘Trabzonspor'u Trabzon'dan uzaklaştırma anlayışı bizi rahatsız ediyor’

‘Trabzonspor'u Trabzon'dan uzaklaştırma anlayışı bizi rahatsız ediyor’

A+A-

Trabzonsporlu Futbol Adamları Derneği Başkanı Fatih Tekke, bordo-mavili kulübün Trabzon’dan uzaklaştırma anlayışının kendilerini rahatsız ettiğini belirterek, bunu kimsenin yapmasına müsaade etmemeye çalışacaklarını ifade etti. 

Trabzonsporlu Futbol Adamları Derneği Başkanı Fatih Tekke ve yönetim kurulu üyeleri, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Trabzonsporlu Futbol Adamları Derneği’nin 6-7 ay önce Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda kurulan bir dernek olduğunu ifade eden Tekke, "Trabzonspor'un, Trabzon ve yöre futbolunun gelişimine katkı sağlayacak, katiyen geri adım atmayacak cesur adamlarla bir araya gelerek Fırtına Futbol Adamları Derneği’ni oluşturduk. Fırtına ve Trabzon futbolu adına bilhassa son 10-15 yılda yapılmış eksikler var. Bunları önlemek ve bir duruş sergilemek istiyoruz. Özellikle son dönemlerde Trabzonspor'u Trabzon’dan uzaklaştırma anlayışının olması bizi rahatsız ediyor. Bunu Trabzon’a yapılmış büyük bir saygısızlık olarak görüyorum” dedi.

"En yetenekli futbol adamları Trabzon'dan çıkmıştır"

Tekke, bordo-mavili kulübün içindeki var olan değerlerini kullanmadığını belirterek, "Trabzon, Türk futbol tarihindeki en önemli yere sahip. En yetenekli futbol adamları, teknik adamlar, futbolcular, ağabeyler, düşünürler, Trabzon’dan çıkmıştır, çıkmaya da sürecektir. Fırtına var olan değerlerini kullanmıyor. Trabzon’dan Trabzonspor'u ve futbolu kimsenin çıkarmasına müsaade etmemek için çalışacağız. Bu gidişat devam ederse Trabzonspor'un ve Trabzon futbolunun geleceği ile ilgili olumlu kanaatlerim yok. Bunu önlemek de bizlere düşüyor. Fırtına başta bizlere, herkese bir şeyler vermiştir. Bunun bir borcu vardır, olması gereklidir. Derneğimiz Trabzonspor'un menfaatleri dışına çıkmayacaktır. Trabzonspor futbol adamlarının bir araya gelmesi için bu bir yürüyüş, başlangıçtır. 5-10 yıl sonra bu yürüyüşün ne kadar yol aldığını hep beraber göreceğiz” şeklinde konuştu.

"Yarınki maçta takımımızın destekçisi olmamız lazım"

Trabzonsporlu Futbol Adamları Derneği Başkanı Fatih Tekke, yarın Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanacak olan Trabzon - Akhisar Belediyespor maçı öncesi de taraftara çağrıda bulundu. Tekke, "Rakibe olumsuz etki yapan bize ise olumlu etki yapacak bir duruşta olmamız lazım. Çok tehlikeli bir virajdayız. Şu kadroyu ve performansı gördüğümüzde fikstür biraz bizi endişeye sevk ediyor. Yarınki maçta takımımızın yanında olmamız lazım. Hepimiz maça gitmeliyiz destek olmalıyız" diyerek sözlerini tamamladı.

Fatih Tekke ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şube Başkanı Murat Taşkın ve yönetim kurulunu ziyaret etti.