1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'un Başkanlık Koltuğuna Oturacağım
Trabzonspor'un Başkanlık Koltuğuna Oturacağım

Trabzonspor'un Başkanlık Koltuğuna Oturacağım

Bir dönem Trabzonspor'da başkan yardımcılığı yapan İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe ile girilen yarış sonunda kaçan şampiyonluk hakkında özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

Bir dönem Trabzonspor'da başkan yardımcılığı yapan İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe ile girilen yarış sonunda kaçan şampiyonluk hakkında DHA'ya çok özel ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'in Türkiye'ye gelmesinde önemli katkısı olan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun dışlandığını belirterek sözlerine başlayan Trabzonspor Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Ligde 9 puan önde olduğunuzda iyi bir atmosfer yakaladınız ve bu noktada yönetimi değiştirmenizin bir manası yoktu. Başkan çıkıp, lider olmasına rağmen gündemde olmadığını ve alt sıralarda bulunan Galatasaray'ın gündemde olduğunu söylüyor. Gündem olmak için gündem yaratacak insanlarla çalışmanız gerekiyor. Rakiplerinizin medyadaki etkisini biliyorsunuz. Hatta güçlü işadamları yönetiminde bulundukları takımlar hakkında haber yazdırabiliyor veya engelleyebiliyor. Trabzonlu çok önemli iş adamları var. Ben Sadri Şener'in yerinde olsam onların ayaklarına giderdim. Trabzonspor'da bütünlüğü başkan sağlar. Eğer sayın başkan bu önemli iş adamlarından 2-3 tanesini yönetime alsaydı zerzenişte bulunmasına gerek kalmazdı. Yeni yönetim seçildi ve biz de hayırlı olsun dedik. Aykut Kocaman'ın bir konuşması takımın kimyasını bozdu. Bu açıklamaya Şenol Güneş cevap veriyor. Yöneticilerden birisi çıkıp ta Aykut Kocaman'a Fenerbahçe'nin maçlarında yapılan hataları söylemeliydi. Biz bunları irdelemedik. 9 puan önde olmana rağmen Fenerbahçe maçında stres oluyorsun. İplerin koptuğu nokta kupada rakibiniz Beşiktaş karşısına yedek kadroyla çıkarak Fenerbahçe maçı öncesi oyuncuları demoralize etmek oldu. " dedi.


"İTALYA FUTBoluNDAKİ TEMİZLİK HAREKETİNİN TÜRKİYE'DE DE YAPILMASINI İSTİYORUM"

Çuvaldızı kendine iğneyi rakiplere batırmak gerektiğini dile getiren Hacıosmanoğlu, "Biz kaliteli bir forvet alamadık. En çok gol pozisyonuna giren takımız ama santraforsuz oynuyoruz. Burak'ın gayreti ayakta alkışlanır. Eğer iyi bir forvet oyuncumuz olsaydı şampiyonluk kaçınılmaz olurdu. Biz daha öncelerinde de şampiyonluklar kaçırdık. 80 barajını geçen şampiyon olur ama biz hep kaçırdık. Trabzonspor'u yönetenlerin duruşu ve tepkisi hiç yeterli değil. Rakibinizin kulüp başkanı hakem odasını basıp küfür ediyor, siz ise hakemin başına atılan paradan dolayı özür diliyorsunuz. Sizin yaptığınız doğru ama sistemde tutunamazsınız. Sindirilmiş bir yönetim konumundasınız. Fenerbahçe ikinci yarı 17'de 16 yaptı. Sahada alın teri döken futbolcular ve taraftarı tebrik ediyorum. Ama bunun yanında eğer bu ülkede hukuk varsa 17 maçın 7 tanesi araştırılmalı. Hergün Trabzonspor taraftarları beni arıyor. İtalya'da ki temizlik hareketinin Türkiye'de de yapılmasını istiyorum. Fenerbahçe'nin Trabzonspor'dan çaldığı şampiyonlukların irdelenmesi için bu işin üstüne gideceğim bu camianın bir ferdi olarak. " şeklinde konuştu.


"ASKERLİĞİNİ YAPMAMIŞ ŞAİBELİ BİR İNSANIN TÜRK FUTBoluNDA YER ALMASINI KENDİME YEDİREMİYORUM"

Askerliğin kutsal bir ocak olduğunu hatırlatan eski başkan yardımcısı Hacıosmanoğlu, "Ben askerliğimi Bandırma'da yaptım. Devlet görev yaparsa bir 24 ay daha yaparım. Ama askerliğini yapmamış çürük raporu hastanelerde dolaşan şaibeli bir insanın Türk futbolunda yer almasını kendime yediremedim. Trabzonspor'un başkanı olduğumda da bunu heryerde söyleyeceğim. Bu işin takipçisi olacağım. Bugün tertemiz bir lig oldu ve Fenerbahçe şampiyon oldu. Keşke biz de buna inanabilsek. Ne yazık ki bu ülkede ses gelmiyor. Davanın açılmasını bekliyorum. Temiz futbol istiyor muyuz, istemiyor muyuz? Yöneticiler olarak gençlere neler bıraktığımızı kamoyu görecek. Şu anda sportif başarıyı yakalamak için her türlü entrikayı yapanları deşifre etmezsek biz kendimizi kandırmış olacağız. " diye konuştu.


"ALLAH NASİP EDERSE TrabzonSPOR'UN BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURACAĞIM"

Trabzonspor'da yapılan son kongreden sonra içindeki başkanlık hevesini yok olduğunu ifade eden İbrahim Hacıosmanoğlu, "Fakat rezilce elimizden alınan şampiyonluktan sonra tekrar kamçılandım. Allah inşallah nasip edecek ve başkanlık koltuğunu oturacağım. Sonra bakalım nasıl yorum yapılıyor, meydan boş mu dolu mu? Futbolun kalitesi arttı ve yayıncı kurulu çok fazla para verdi diye Erman Toroğlu'nu orada kovdular. Şansal Büyüka'nın arkadaşını kovdular, kendisi hala orada oturuyor. Sonra dünyanın 1 numaralı hakemi Markus Merk'i getirdiler. Futbolun grisi olmaz, ya siyah ya da beyazdır. Merk yorum yaparken Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçındaki ofsaytı değerlendiriyor. Pozisyonu değerlendirirken yumuşatılıyor. Siz futbolun kalitesini mi arttırmak için Erman Toroğlu'nu kovdurttunuz yoksa Aziz Yıldırım'ın talimatıyla mı? Trabzonspor Başkanı bunların altından kalkabilmeli. Daha fazla dekoder satabilmek için mi Aziz Yıldırım'a yalakalık yapıyorsunuz. " değerlendirmelerinde bulundu.


"TrabzonSPOR, BECERİKSİZ VE BASİRETSİZ YÖNETİM YÜZÜNDEN ŞAMPİYONLUĞU KAYBETTİ"

Fenerbahçe yönetiminde bu devleti soymakla suçlanan insanların yer aldığını söyleyen eski başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Rakibimi eleştiriyorum. Çünkü o koltukta oturmak için sportif başarıyı yakalamak lazım. O koltukta da para kazanmak için oturuyorlar. Bunlar yönetimde olmasa cezaevinde olacaklardı. Altın yumurtlayan tavuku keserler mi? Aziz Yıldırım, şampiyonluğun sahada kazanılmadığını öğrendim demesinden sonra Cem Papila faciasına uğradık. Siz neden bu federasyonun Aziz Yıldırım'ın etkisi altında kalmasına seyirci kalıyorsunuz. Anadolu kulüplerinin başkanlarının çoğu Trabzon kökenli. Bu Aziz Yıldırım karşısında bir güçtür. Siz bu gücü kullanamıyorsanız yazıklar olsun. Baktığınızda bu sene sahada futbolcular, teknik kadro görevini yaptı ama beceriksiz ve basiretsiz yönetim yüzünden şampiyonluğu kaybettik. Fenerbahçe eski başkanı Alişen zamanında televizyona çıkıp bir taşla şampiyonluğu aldım diyor. Bu ülkenin hakimleri nerede? Biz hak yemeye kalkanın başını ezen bir başkan istiyoruz. Tez zamanda Trabzonspor'u yönetebilecek insanlar yönetime talip olacak. Herkes ayağını denk alsın. Yönetebilecek insanlara yol açılsın.