1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonspor'un transfer listesinde kimler var?
Trabzonspor'un transfer listesinde kimler var?

Trabzonspor'un transfer listesinde kimler var?

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney Radyospor'a transfer çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Dimitar Berbatov ve Oscar Cardozo'nın gündemlerinde olduğunu söyleyen Güney, öze dönüş projesi çerçevesinde kadrosuna katmak istedikleri en net ismin Ö

A+A-

Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney transfer çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu.

Güney, “Dimitar Berbatov ve Oscar Cardozo gündeminizde mi?” sorusuna “Evet bu bahsettiğiniz isimler gündemimizde. Zaten iletişim içerisindeydik. Bu isimler neden olmasın. Bunlar da var; ama başka isimler de var. Birkaç koldan çalışmalar yapılıyor.

Forvet ve orta sahaya transfer yapmak istiyoruz. Ama Çin ve Arap ülkelerindeki kulüpler çok yüksek paralar ödeyerek fiyatları yükseltiyorlar. Bu pazarın oluşması futbolun heyecanını kırdı. Bu tür kulüpler piyasayı çok yükseltiyor. Bu dediğiniz isimlerle ilgileniyoruz; ama tam bir noktaya geldiğiniz anda Çin ya da bir Arap kulübü fiyatı birden yükseltiyor”” dedi.

"BERBATOV’LA SEZON BAŞI DA GÖRÜŞTÜK"

Köksal Güney, “Dimitar Berbatov’la sezon başında da görüştük. Olmadı. Ama şu anda da gündemimizde var. Fakat takas formülüyle birlikte birkaç yerli oyuncu almayı düşünüyoruz.

Forvete ve orta sahaya yabancı transferi yapmayı planlıyoruz. Şartlar zor; ama özellikle başkanımız kaynak arayışı çok çalışıyor. Avrupa Ligi’nde de final ve yarı finali amaçlıyoruz. Bu nedenle bize yardımcı olacak yabancı transferler yapacağız. Bahsettiğiniz Berbatov ve Cardozo’yla görüşmeler oldu; ama şu anda netleşen bir şey yok. Maddi detayların çözülmesi gerekir” diye konuştu.

"EN NET İSİM ÖZER HURMACI"

Trabzon kökenli oyuncularla, yüreğini Trabzonspor’a verecek isimlerle bir harman yapıp, 1970 ve 80’lerin ruhunu yaratmak istediklerini belirten genel sekreter Köksal Güney, “Öze dönüş projesi çerçevesinde Trabzon kökenli futbolcularla görüşüyoruz. Takas yoluyla bazı transferler yapmaya çalışıyoruz. Özer Hurmacı kadromuza dahil etmek istediğimiz en net isimlerden bir tanesi. Kadromuza dahil etmek istiyoruz. Şartlar ne getirip götürecek bunu göreceğiz” dedi.