1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon’u AB şehri yapmak için çalışacağız
Trabzon’u AB şehri yapmak için çalışacağız

Trabzon’u AB şehri yapmak için çalışacağız

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve TOKİ eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon’u tarihi derinliğine yakışır bir Avrupa Birliği (AB) şehri yapmak için çalışacaklarını söyledi.

A+A-


 AK Parti Trabzon milletvekili adayları Faruk Özak, Erdoğan Bayraktar ve Aydın Bıyıklıoğlu, Kadakal ve İkram Sofrasında Merkez İlçe Sandık Yönetim Kurulu Üyeleriyle yemekli toplantıda bir araya geldiler.

 Bayraktar, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 2002 seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı keşfettiğini belirterek, “İktidarda olan partiler yıpranır, iş yapan hata yapar, kusur yapar, bütün buna rağmen AK Parti 2 genel seçim, 2 belediye seçimi ve 2 referandumdan birinci olarak çıktı. Niye bu milletin feraseti sayesinde” dedi. 

AK Parti iktidarı döneminde hazinenin dolduğunu ve Merkez Bankası’nda 94 milyar dolar para olduğunu ifade eden Bayraktar, “IMF’ye de borcumuz kalmadı. Türkiye artık Dünyada parlayan bir yıldız, Türkiye’nin verdiği büyük ana fotoğraf budur” diye konuştu.

 Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı: “Trabzon’un tarihi dokusunu öne çıkaracağız. Onun için Akyazı dolgusunu yapıyoruz, Ayasofya’nın çevresini yapıyoruz. Zağnos Deresini, Çömlekçi’yi, Tabakhane’yi, Bahçeçik’i, Ortahisar’ı yapıyoruz. Bunlar insanın elinin taşın altına sokmasıyla olur. Bunlar başını taşın altına sokmakla olur. Bunun için ana eksenimiz hizmet ve üretmektir. Biz sizi mahcup etmeyeceğiz. Trabzon’u yıldız yapacağız, demir yolunu yapacağız. Trabzon’u tarihi derinliğine yakışır bir AB şehri yapmak için çalışacağız”