1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon’u mitinge davet etti
Trabzon’u mitinge davet etti

Trabzon’u mitinge davet etti

Akçaabat ve Vakfıkebir’de seçim çalışmalarına devam eden HAS parti Milletvekili adayı Şeref Malkoç ve Ahmet AKTOĞAN, Trabzonluları mitinge davet etti ve yoksulluğu, işsizliği, ekonomik sıkıntıları ekibiyle çözecek olan Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’tur dedi.

A+A-

    Ekonomi Böyle Yönetilmez

Çay ocağında öğle arası veren işçilerle karşılaşan MALKOÇ geçinemiyoruz serzenişleri sebebiyle sözlerine şöyle devam etti: Türkiye ekonomisi, küresel finans kapitalizminin en rahat operasyon yapabildiği bir yapıya maalesef dönüştürülmüştür. Böylece yurttaş müşteri, devlet de uluslar arası sermayenin tahsildarı haline gelmiştir. Bu Yüzden halkın sahibi olduğu Tüpraş, Petkim, Telekom gibi daha birçok kurum ve kuruluş, fabrika son yıllarda satılmıştır. Bunlar satıldı da işsizlik mi önlendi? Emekliye mi verildi? Memura işçiye mi dağıtıldı? Kaybolan hepimizin birikimidir.


Herkes borçlu duruma getirildi

Hem üretim, hem de tüketim dışarıya bağımlı hale gelmiştir. Eskiden sadece devlet borçlu iken şimdi herkes borçlu duruma gelmiştir. İşi olan işini, tezgâhı olan tezgâhını kaybetmiştir. Toplumun önemli bir kesimi de yardımlarla geçinmeye mahkûm edilmiştir.

Sayın Başbakan, Halkın Boğazını Sıkan Yoksulluğu da Konuşsun

İstanbul’a ikinci boğaz için bu kadar konuşan Sayın Başbakan, halkın boğazını sıkan yoksulluğa çareyi neden konuşmuyor? Trabzon’da her ilçede söyledik anlattık yine diyoruz; HAS Parti gönüllerden sandığa yansıyacaktır. Halkın yüzü Numan KURTULMUŞ ile gülecektir.


Çare üretimdir

AK Parti’den önce Bakan olan Derviş’in ekonomi politikalarından halk bıkmıştı. Millet perişan olmuştu hatırlarsınız. Şimdi maalesef Ak Parti döneminde de Derviş modeli aynen devam ettirilmiştir. Hazıra dağlar dayanmaz diyen atalarımız ne güzel özetlemiştir. HAS Parti’nin önerdiği çare üretimdir. Üretim ekonomisi olmadan düzlüğe çıkılamaz.