1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Trabzon’un değerine yapılan şantaj ve üç maymunu oynayanlar!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Trabzon’un değerine yapılan şantaj ve üç maymunu oynayanlar!

A+A-
Fetö terör  yapılanması ile ilgili gerçeklere  her geçen  gün daha fazlasıyla şahit oluyoruz. Kimi yaşananları bilmemize rağmen,  Türkiye’nin dört bir yanında benzer şantajlara maruz kalan insanların varlıklarından haberdar oldukça daha bir irkiliyoruz. Peki yapılan şantajları görüp de ses çıkarmayan siyasiler, parti teşkilatları ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ mantığının bedelini nasıl ödeyecek, açıkçası merak ediyorum!
 
Önceki akşam bir ulusal televizyon kanalı izliyorum. Diyarbakırlı bir iş adamına yapılan şantaj adamın hayatını karartmış. İhalelere giren ve devletten iş alan bu şahsın iş yerine fetöcüler gelir. Önce tanışırlar. Yavaş yavaş birbirlerine ısınırlar. Isınma turları bittikten  sonra Fetö’nün teröristleri , iş adamından hayrı için kendilerine bir yurt yapmasını isterler!  Bu cümleyi duyduktan sonra televizyonun sesini biraz daha açtım. Çünkü olayın akıbetini hem tahmin ettim hem de Trabzon’da böyle bir olaya tanık olduğumu düşündüm!  Diyarbakırlı iş adamı ise bu teklifi ret eder!  ‘Ben böyle bir yurt yapamam’ karşılığını verir. Bir iki görüşmede adam ikna edilemez! İpler kopar…
 
Aradan yaklaşık 5-6 ay geçer. Fetö terör örgütünün devlet organlarını eline geçirmiş şantajcı hainleri,  işadamına ait  işyerinde denetimler başlatır! Denetimlerin  ardı  arkası kesilmez. Sonunda her türlü kılıfı bulup, adama ceza yağdırırlar! Neticede 40 milyon(trilyon) cezayı, Allah ve vicdan korkusu yaşamadan,  işadamına keserler! Adam bir anda iflasın eşiğindedir. Diyarbakırlı işadamı,siyasilerden  yardım ister. Fakat sesini duyan olmaz. Adam en sonunda il valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya (zamanın Diyarbakır valisi) çıkar. İçeri girdiğinde içeride olan bir şahsın kendisinden yurt yapılmasını isteyen kişi olduğunu görür. Deliye döner. Fakat yaşanan dil münakaşasında vali Mutlu, iddiaya göre  Diyarbakırlı iş adamını azarlayarak; ‘Hizmet etmekten kaçınmak hainlik olur’  gibi sözler eder. Ve o iş adamı Fetöcülerle tanıştığı günden beri  adeta kabus yaşar!
 
Şimdi…
 
Bu olayı duyunca, ‘vay beee alçaklığa bak’ dedim kendi kendime…
 
Çünkü aynı olayın tıpa tıp benzeri, Trabzon’da yaşandı! Okurlarım şaşırabilir de, siyasiler ve bürokratlar hiç ama hiç şaşırmaz! Çünkü onlar, bu olayın benzerine Trabzon’da tanık oldular. Fakat o günlerde ‘yetkili çıkarcılar’  ne olur, ne olmaz diyerek, Fetö’ye‘çıt’  çıkarmadığı gibi işadamı büyüğümüzü adeta duymazdan geldi! Kimi vekil bozuntusu; ‘Bu iş beni çok aşar’ derken, kimi il yöneticileri(Halen görevde) ‘Ben İl başkanımızla görüşüp sana mutlaka döneceğim. Bu işi halledeceğim’ diyerek olayı geçiştirdi! Hala dönecek mübarek!  Kim mi bunlar? Demokrasi nöbetlerinde Trabzon Atatürk alanında en ön safta oturup bayrak sallayan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi sayesinde ‘adam’ kılığına bürünüp, gününü  gün eden muhannat  zavallılar!  Bundan 5-6 yıl belki biraz daha fazla zaman önce Fetöcüler, Trabzon’un saygın iş adamlarından Ahmet Canım’la tanışırlar. Ahmet beyin petrolünden mazot filan alırlar. Çünkü havaalanı mevkiinde  bir yurt inşaatının temellerini daha yeni atıyorlar  o sırada. Teferruat çok ama kısadan anlatayım. İlişki biraz samimiyete döndükten sonra tıpkı Diyarbakırlı işadamı örneğinde olduğu gibi Ahmet Canım’dan o yurdu yaptırmasını isterler! Ahmet bey der ki; “Yaklaşık 2bin liralık mazot aldınız benden. Onun parasını almıyorum. Hayırım olsun sizlere. Ancak ben yurt yapamam’! Aradan birkaç ay geçtikten sonra Ahmet beyin petrol istasyon şirketleri için  hain, denetmen kılıklı şantaj ekibi gelir! On yıl evvelki muhasebe  kayıt, defter, fatura vs… gibi evrakları ister. Sonuçta Ahmet Canım’a  65 milyon(trilyon) ceza keserler. Faizleri ile bugünkü ulaşılan rakam 120 milyonu bulmuş! Olay mahkemeye intikal eder. Yerel Vergi mahkemesi  AhmetCanım’ın aleyhinde karar verir. Yani ‘öde’ der! Ahmet bey büyük sıkıntıya düşer. Olayı Danıştay’a götürür. Danıştay 2016 yılı Mart ayında Yerel Mahkemenin kararını bozar ve yeniden bu mahkemenin görülmesini ister. Yerel Vergi Mahkemesi  ilk aldığı kararın doğru olduğunu savunarak,  ‘Kararımızın arkasındayız’ deyip  cezayı yeniden aynı şekli ile verir. Ahmet Canım, tekrar Danıştay’a kararın bozulması için başvurur. Tabi bu arada bu şantaj ekibi boş durmaz!  2015 yılı içinde  yine Ahmet beye ait inşaat firmasına da eften püften sebeplerle 6-7 milyon(trilyon) lira ceza vurulur. Şimdi darbe girişimi sonrasında göz altına alınan hakimler arasında, Ahmet Canım’ın davasını yürüten vergi mahkemesinin iki eski hakimi(hain) de  vardır. Görevden uzaklaştırılan bu şantajcıların verdikleri  haksız, insafsız, izansız bu kararın  Danıştay tarafından  yeniden bozulması bekleniyor.
 
Eli açık, cömert insan;  herkese kapısı açık böylesi bir iş adamına yapılan şu alçaklığa bakın. Anlatmadığım daha çok şey var. Daha nice eziyetler. Mesela 400 metrelik bir yol için Ahmet Canım’ın evininde içinde bulunduğu arazisinin ortasından yol geçirilmesi vs. vs…!
 
Ahmet bey  6 yılı aşkın bir zamandır ölüm kalım mücadelesi verdi. Halen olay kapanmış değil. Düşünün zirveye çıkmış bir iş adamı, hem de herkese faydası olan, paylaşmayı bilen, adam gibi adam Ahmet Canım, 7-8 yıldır ‘battık- batıyoruz’ endişesi ile günlerini geçirdi. Ahmet bey milletvekillerinden, il başkanlarına kadar her kapıyı çalıp; mağduriyetini, uğradığı haksızlığı anlatıp durdu. Fakat onu duyan tek bir ses olmadı! Hiç kimse, hiçbir Trabzonlu, hiçbir vicdan, hiçbir Allah korkusu taşıyan çıkmadı, evet çıkmadı!
 
Şimdi…
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Müslüman Türk milletinin bağrından yetişmiş bir dünya lideri olarak bu ihanet cephesi ile kol kola giren,  sözde partilileri ne zaman ayıklayacaksınız? Davanıza ihanet eden, koltukları şantaj için doldurmuş, teşkilatlarınıza iliklerine kadar sızmış bu hainlere göz yumacak mısınız? Bu hain yapıya; değerli şahsınızın 2013 Aralık ayından beri yaptığınız uyarılara rağmen, uyarılarınızı ciddiye almayıp taşeronluk yapan, yardım eden işadamlarının kafasına çökmeyecek misiniz? Şimdi şu durumda, Ahmet Canım gibi iş adamları ile dün bu hain yapının değirmenine su taşıyan  işadamlarını bir mi tutacaksınız? Vallahi olmaz, Billahi olmaz, Tallahi olamaz!!!Hiçbir vicdan bunu kabul etmez!
 
Sayın Cumhurbaşkanım; değerli şahsınız millet memleket meseleleri ile kederlenirken, sizden görünüp, sizi sevenleri partiye dahi uğratmayacak kadar alçaklaşmış vekil, il başkanı, yönetici tiplerini görebilmek zorundasınız! Mesela  daha geçen yıl Haziran ayında yapılan genel seçimlere partinizden milletvekili olarak aday olup seçilen, ve o tarihe kadar Bank Asya’nın avukatlığını yapanları hala mı göremiyorsunuz? 
 
17-25 Aralık sürecinin üç gün öncesine kadar paralel polisler ile kol kola girip,  tüm Trabzon’u dinlettiren menfaatçileri, gerçekten tespit edemeyecek misiniz?
 
Peki sayın Cumhurbaşkanım; Dün partinizden aday olan ve bugün milletvekili olarak partinizi işgal eden bir şahsa, adaylık baş vurusu esnasında ‘Bank Asya ile olan ilişiğini kesmelisin’  tavsiyesinde bulunan, ancak söz konusu kişinin adaylığının önüne geçmek için hiçbir çaba sarf etmeyen teşkilat yetkilisini yine görevde mi tutacaksınız?
 
Değerli şahsınıza inanılmaz bir saygım ve sevgim var. Ancak bana göre bir  tarafta Recep Tayyip Erdoğan var, diğer yanda ise onun davasına ihanet edenlerin toplandığı bir Ak Parti var! İnanıyorum ki, eğer bu partinin içine çöreklenmiş hainler değil de, davanızı benimsemiş, düşüncelerinizi okumuş, benliğini  zat-ı alinize adamış kişiler olsaydı,  yüzde 50-52 değil, yeminle yüzde 65 oy alırdınız! Yani bunlar,  partinin oyunu aşağı çektirenler topluluğudur  diye düşünmekten kendimi alamıyorum!
 
Elbette bunca hainle baş etmek çok ama çok zordur. Çünkü hepsini bilmeyebilir, haberdar olmayabilirsiniz! Sonuçta sizde bir kulsunuz. Sonuçta bir insansınız. Her şeye yetişme şansınız elbette yoktur. Fakat özellikle teşkilatlarınızı lütfen ve yeniden, vekillerinizi de ayırmadan  gözden geçirmelisiniz. Lakin ilk başta ihanet şebekesinin,  Parti Genel Merkezinde  ve yetkili kurullarınızda  çöreklendiğini , onların  yereldeki hainleri korumaya aldığını bilmeniz gerekmektedir. Eğer partinizde yapılması gerektiğine herkesin inandığı tasfiye ve göz altıları es geçerseniz, bilin ki kısa zaman sonra bu hain yapı yeniden filizlenip, milletimize yeniden silah doğrultacaktır! Allah yar ve yardımcınız olsun sayın Cumhurbaşkanım.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar