1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon’un HAS adamı.
Trabzon’un HAS adamı.

Trabzon’un HAS adamı.

HAS Parti Milletvekili Adayı Şeref Malkoç dün Araklı ilçesinde esnafı gezdi.

A+A-

Sorulan sorular içinde Trabzonsporun bu günkü durumu hakkında Başbakan’ın yorumu da vardı. Başbakan’ın Trabzonspor hakkında verdiği beyanatlara Av.Şeref Malkoç;

“Futbol federasyonunun ve sayın Başbakanın Trabzonspor’a yaptığı haksızlık Trabzon’da büyük infiale yol açmıştır.Trabzonsporun şampiyonluk yolunu tıkamak için büyük destek olmuşlardır.Trabzonlular ve Trabzonspor’u sevenler bunu unutmayacaktır.

AKP milletvekillerinin açıklamaları bu zararı telafi edemez ve gerçekleri örtemez.

Sayın Başbakanın Trabzonspor’la ilgili yaptığı’’Bizim Uşaklar’’ ‘’Bu Uşaklar’’ Torunumda Trabzonsporlu’’gibi gönül alıcı ve gönül eğlendirici söylem rüşveti kelamdan öteye geçmez.Başbakanın bu açıklaması geç kalmış bir açıklama yapmış olduğu haksızlığı ortadan kaldırmaz.

Bu iktidar Akyazı projesini temcit pilavına cevirdi.Her seçim öncesi ısıtıp ısıtıp Trabzonluların önüne koyuyor.Trabzonlular şampiyonluk yarışında kendilerine yapılan haksızlıkları ve bu haksızlığı yapanları unutmayacaktır.Trabzon’un hukukunu korumak hepimizin hakkıdır ve Trabzon’a yapılan haksızlığa karşı çıkmak hepimizin görevidir “dedi.


OSMAN ASLANIN DESTEĞİNİ ALDI

Bu arada, Şeref Malkoç, ANAP’ın Trabzon’daki en etkili il başkanlarından Osman Aslan’la bir araya geldi ve Aslan’ın desteğini aldı. Aslan, Malkoç’a, 12 Haziran seçimlerinde oy vereceğini belirtti.

A.KEMAL BAŞARAN’LA GÖRÜŞECEK

Öte yandan. Şeref Malkoç, bir süre önce CHP’den istifa eden eski ANAP Milletvekillerinden Ali Kemal Başaran ile de buluşarak HAS Parti’ye davet edecek. Başaran’dan 12 Haziran seçimleri için de destek isteyecek olan Şeref Malkoç’a Trabzon’da HAS partinin Has adamı lakabı da takıldı.