1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon'un iki büyük partisinden son haberler..
Trabzon'un iki büyük partisinden son haberler..

Trabzon'un iki büyük partisinden son haberler..

AKP'den ve CHP'den son haberler...

A+A-


Ak Parti Trabzon il teşkilatında seçim koordinasyonu konusunda sıkıntı mı var..?

Bu sıkıntıyı yerinde tespit etmek için Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Mahmut Göksu apar topar Trabzon’a geldi.

Göksu, il başkanlığından geniş bir rapor aldı. Milletvekili adayları ile görüştü. Göksu’nun Erdoğan Bayraktar’la kapalı kapılar ardında uzun bir görüşme yaptığı da gelen bilgiler arasında


GÜNNAR “SORUN YOK.”

İl Başkanı Adnan Günnar, Göksu’nun Trabzon’a geldiğini duyurdu. Günnar “Sayın Mahmut Göksu, Karadeniz Bölgesinin de sorumlusu. Bütün bölgeyi geziyor. Başbakanımızın Rize, mitingi ile ilgili olarak son durum değerlendirmesi yapıyor..”

DCHP FOKUR FOKUR..

Trabzon CHP, örgütleri ile 2 vekilliği garantiledik 3’üncüsünü zorluyoruz inancıyla seçimlere hazırlanırken, aslında parti içinde ciddi huzursuzluklar su yüzüne çıktı.

Trabzon CHP’de parti içi huzursuzluklar 5 konu başlığı altında toplanıyor.

1)    VOLKAN ABİ SEÇİME ASILMIYOR

Partideki genel kanıya göre, seçilmeyi garantileyen Volkan Canalioğlu, sokağa ve sahaya partililerin beklediği ölçüde inmiş değil. Canalioğlu, son yerel seçimdeki performansının yarısını bile gösteremediği yönünde eleştiriliyor


2)    İL YÖNETİMİ DAR KADRO İLE ÇALIŞIYOR

Mevcut il yönetimi dar bir kadroculuk mantığı ile çalışıyor. Çalışmalara eski yöneticilerin katılması sağlanmıyor. Parti programları istendiği gibi organize edilmiyor


3)    MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI SAHADA DEĞİL

Ön seçime giren milletvekili aday adayları, ön seçimde gösterdiği performansı şimdi göstermiyor. Listeye giremeyenler  seçim çalışmalarından tamamen uzaklaştı.


4)    MİLLETVEKİLİ HAMZAÇEBİ, TRABZON’A HALA GELMEDİ

Halen, Trabzon Milletvekili olan Akif Hamzaçebi, seçime az bir zaman kalmasına rağmen Trabzon’a gelmiş değil. Bu durum parti içinde Hamzaçebi taraftarlarını da aktif olarak görev yapmasını engelliyor. Hamzaçebi’nin halen Trabzon’ a gelmemesi, il yönetiminin bürokrasi ile sıkıntılarını çözmede, sorunlar ortaya koyuyor.

5)    GENEL MERKEZ MALİ DESTEĞİ ZAYIF

CHP genel merkezinin seçim yardımı için il yönetimine mali desteği istendiği gibi olmadı. Bu durum özellikle afişleme çalışmalarını aksatıyor.