1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'un o ilçesinden ilginç oylama
Trabzon'un o ilçesinden ilginç oylama

Trabzon'un o ilçesinden ilginç oylama

Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesine karar verildi.

A+A-

Şalpazarı Belediye Meclisi, 9 Haziran 2017 günü yapılan Haziran Ayı Olağan Toplantısı’nda ilginç bir karara daha imza attı.

Daha önce Şalpazarı ilçesinde Kaymakamlık yapan ve başka ilçeye atanan başka Kaymakam Zihni Yıldızhan’a ve Eski CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi’ye hemşehrilik beratı verilmesinin ardından Şalpazarı ilçesinin her zaman yanında olan dört isime Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesine karar verildi.

Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısında İçişleri Bakanı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’ya , Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Süleyman Baykal’a Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Hikmet Öksüz’e Şalpazarı İlçe Jandarma Karakol Komutanı Mehmet Taşkın’a hemşehrilik beratı verilmesi karar verildi.

Meclis Toplantısında dört önemli isme Hemşehrilik Beratı verilmesini meclis üyelerinin oylamasına sunan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukuz, ''Kıymetli Meclis üyelerimiz Haziran ayı Meclis toplantı hayırlara vesile olmasını dilerim.Bildiğiniz gibi Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu KTÜ senatosu’ndan 26 Mayıs tarihinde oy birliğiyle kabul edildi. Bu konuda emeği geçen İçişleri Bakanı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’ya Trabzon Milletvekillerimize,Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Süleyman Baykal’a Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Hikmet Öksüz’e,Karadeniz Teknik Üniversitesi Genel Sekreterimiz Mehmet Karabayır’a ,Veysel Usta’ya emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum diyen Kurukız konuşmasına şöyle devam etti;

Bu teşekkürü bir belge ile belgelendirmemiz gerekir.İçişleri Bakanı Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu’ya , Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Süleyman Baykal’a Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Hikmet Öksüz’e 30 yıllık görev hayatımında Şalapazarı benim için çoK önemli ben zaten Şalpazarlıyım diyen Şalpazarı İlçe Jandarma Karakol Komutanı Mehmet Taşkın’a hemşehrilik beratı vermek istiyoruz ve bunu oylarınıza sunuyoruz'' diyerek, oylamaya sunuldu ve kabul edildi.