1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzon’un Olmazsa Olmazları
Trabzon’un Olmazsa Olmazları

Trabzon’un Olmazsa Olmazları

Hertürlü Fedakarlık Yapılacak

A+A-

Trabzonspor  kadrosunu yenilemeye hazırlanırken  Bordo mavili yönetim  üç yıldır yapılan yabancı transfer politikalarındaki yanlışların  aksine  önemli oyuncuları  gündeminde  tutuyor.  Trabzonspor yönetimi  forvet için Alman Milli santrafor  Close için her türlü fedakarlığa hazır  gözüküyor. Bonservisi elinde olan  ve Bayern Münih’in  bir yıllık  daha anlaşma teklif ettiği  futbolcu   Close,   1 yıllık mukaveleye  sıcak bakmıyor.  İngiltere ve Almanya’dan  hatta Dubai’den   bir çok kulübün peşinde olduğu  Close için yönetimin  oyuncunun istediği gibi 2+1  yıllık teklif  hazırladığı   öğrenildi. Trabzonspor  oyuncu için yıllık  2.5 milyon Euro’yu  gözden çıkardı. Bu paranın  futbolcu  tarafından yeterli bulunmaması  durumunda ise  Close’ye  1.5 milyon  Euro  imza parası da   verilmesi  gündemde. Close’nin  yarın  Trabzonspor’a  cevap vermesi ve  ‘gelebilirim’ demesi durumunda  yönetim adına  Asbaşkan Nevzat Şakar ‘ın   Perşembe veya  Cuma  Almanya’ya gitmesi bekleniyor.


Trabzonspor,  Mainze 05’ in sol kanat oyuncusu Avusturyalı Cristian Fuchs için de temaslarını sürdürüyor. Bu oyuncu için 4 milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkaran yönetimin,  futbolcuyu Türkiye konusunda ikna etmeye çalıştığı  ve  transferinde ısrarcı olduğu biliniyor. Kulübü ise oyuncu için 6 milyon Euro  isterken  , Fuchs’un  Trabzonspor’a  evet demesi halinde yönetimin bonservis bedeli  konusunda  rakamı 5 milyon Euro’ya çıkarıp  Alman kulübü ile anlaşabileceği öğrenildi. Yani şu an ki en büyük sorun  Avusturyalı milli futbolcunun  kafasının karışıklığı.

 Trabzonspor,  Senegal milli  takımının  ve Sevilla’nın  orta  sahası Zokora konusunda da ısrarlı tutumunu  sürdürüyor. Zokora’nın yanı sıra  forvet Romariç’i de bitirmek isteyen yönetimi,  oyuncuların  bonservisleri düşündürüyor. Daha önce   trabzon haber.com.tr’  nin  okuyucularına  duyurduğu  gibi gerek  Zokora  gerekse Romariç’le  anlaşan ve oyuncularda  sorun yaşamayan  yönetim,   İspanyol kulübünün istediği bonservis bedellerini fazla  buluyor. Trabzonspor oyuncular için toplam 7 milyon Euro önerirken Sevilla’nın  iki futbolcu için 12 milyon Euro istediği  ancak zamanla bu fiyatın düşebileceği  ileri sürülüyor. Yönetim iki  futbolcu için  9 milyon Euro’ya kadar  çıkmayı planlıyor.