1. HABERLER

  2. KULİS

  3. TRABZON’UN SİYASİ KULİSLERİ
TRABZON’UN SİYASİ KULİSLERİ

TRABZON’UN SİYASİ KULİSLERİ

İşte tüm merak edilenler...

A+A-
Trabzon’un siyasi kulisleri hareketlendi. Siyasi kulislerde daha çok Ak Parti masaya yatırılmış durumda. CHP’de ise derin bir sessizlim var. MHP’deki hareketlilik bugünden itibaren Koray Aydın’ın gelmesi ile daha bir ses getirecek gibi. Koray Aydın, MHP il teşkilatından ciddi ölçüde rahatsız. Bu anlamda sorun nasıl çözülecek, zaman gösterecek..
 
Diğer siyası kulisler işe şöyle;
 
KILIÇDAROĞLU- ALİ OĞLU ZİRVESİ
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 gün önce ünlü bir Trabzonlu ile bir araya gelerek, Trabzon’u tartışmış. Bu isim bize gelen bilgilere göre Hüseyin Alioğlu’ymuş. Alioğlu, Volkan Canalioğlu’nun Belediye Başkan adayı olduğu dönemde Köy Hizmetleri Genel Müdürüyken aday adayı olmuştu. Sonra devreye Milletvekili Seşvek Arz girerek bütün ağırlığını Canalioğlu’ndan kullanmıştı. Hatta Arz, CHP’nin örgütçü vekili Ali Topuz ile de bir grup toplantısında sırf bu aday tespiti için kavga bile etmiş, o kavga medyaya da yansımıştı. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu ile Hüseyin Alioğlu’nun bir araya gelip uzunca bir görüşme yapması siyasi kulislerde çeşitli şekilde yorumlanabilir. Ancak sonuçta Alioğlu, yaşadığı bölge Yenimahalle’de de etkin ve saygın bir isim. Şu sıralar CHP’nin Ankara örgütlenmesinde çeşitli varyasyonlar var. Görüşmenin ana temasını bu da oluşturabilir.. Ya da Trabzon masaya yatmış olabilir.
 
VOLKAN ABİ GENEL KURULU KAÇIRMIYOR
 
TBMM’sinde CHP grubunda genel kurul çalışmalarında fire vermeyen milletvekillerinden biri de Volkan Canalioğlu. Meclis devamlılık cetveline bakıldığında meclis açıldığından bu yana Canalioğlu, 3 oturuma katılmadı. Diğer tüm oturumlarda yerini aldı. Hem de Kılıçdaroğlu’nun hemen arkasında. Meclis TV’nin de kartajına giriyor. Canalioğlu’nun meclis genel kurulunu kaçırmaması iki türlü yorumlanıyor. Birincisi seçilmişliğinin hakkını veriyor. İkincisi ise partide görevi kalmadığı için meclise daha çok zaman ayırıyor. Bu arada meclis görüşmelerine ful katılan Canalioğlu’nu TBMM’sine gelip ziyaret etmek isteyen ziyaretçileri de pek fazla görüşemiyorlar. Vekil genel kurulda deniliyor..
 
SALİH ÇOBAN ÇEVRE BAKANLIĞINA MI..?
 
TBMM’si Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl’ün danışmanlarından Salin Çoban, Sürmene il genel meclisi üyesiydi. Erdöl yanına almıştı. Şimdi öğrendiğimize göre Çoban Çevre ve Şehircilik Bakanlığına kayıyor. Muhtemelen Muhammet Balta’nın özel kalem müdürü olacak deniliyor…
 
 
UĞUR SENERCAM’IN DİKKATİ Mİ ÇEKİLDİ
 
Trabzon’dan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının üst düzey bürokratı olarak ataması yapılan Uğur Senercam’ın bakanlık üst düzey yetkililerince “Görev alanı dışındaki alanlara karışma” diye uyarıldığı kulağımıza geldi. Senercam artık üst düzey bürokrat olduğundan Trabzon’daki dostları da ona ulaşamıyormuş. Çok sık toplantılar yaptığından. Bu tür dedikodulara biz inanmıyoruz. Senercam’ın dikkatinin çekildiğine de.. Bunları art niyetli kişiler uyduruyor diye tahmin ediyoruz…
 
GÜNNAR İKİLİ GÖRÜŞMELERE BAŞLADI
 
Trabzon Ak Parti’de ilçe kongreleri ile ilgili kulisler yoğunlaştı. Tabi il kongresi ile ilgili gelişmeler de yok değil. Kulağımıza gelen ilginç bir bilgi. Salih Cora’nın il başkanlığı için bazı kesimlerce arkadan itildiği yönünde. Cora, son genel seçimlerde bir ivme kazandı. Beni harcamayın diye bu talepleri geri çeviriyormuş. Bu arada, Adnan Günnar, partinin etkin isimleri ile yüz yüze görüşmelere başlamış bile. Zirve niteliğindeki bu görüşmelerde ne konuşuluyor bilinmiyor. Günnar kendi durumunu da masaya yatırabilir diyenler var ilçelerde strateji belirliyor diyenler de.. Şu sıralar Ak Parti’de tam bir kazan kaynıyor. Olumsuzluk anlamında değil içe kongrelerindeki hızlı hamleler anlamında.
 
ZEKİ KAVANOZ ADAY OLUR MU..?
 
Atama ile Trabzon Merkez ilçe başkanlığına getirilen Zeki Kavanoz’un yeniden seçimli genel kurulda aday olup olmayacağı merak konusu. Kavanoz, tavrını parti genel merkezinin raporları doğrultusunda belirleyecek. Günnar eğer il başkanlığına adaylığını koyarsa Kavanoz da merkez ilçede varım diyecek. Tabi önce merkez ilçenin seçimleri yapılacağı için Kavanoz Günnar arasındaki bu centilmenlik anlaşması da çok gizli tutulacak. Fakat Merkez ilçe için boş duranlar da yok… Kulisleri gelişmeleri kendi yönünde değiştirmek yönlendirmek isteyenler de var. Hurşit Bıyık’ın Avukatlık ofisinde ciddi ölçüde bazı görüşmelerin toplantıların yapıldığı biliniyor..
 
OF’DA ÜÇ İSİMDEN BİRİ
 
Ak Parti’nin Bakan Erdoğan Bayraktar’dan ve İstanbul Milletvekili Oktay Saral ile eski vekil Kemalettin Göktaş’tan kaynaklanan Of teşkilatı ile ilgili gelişmeler gündemin birinci maddesinde. Of’da ilçe başkanı için kim vize alacak. Üç isim öne çıkıyor. Halim Kaya, Ahmet Çapoğlu ve Hakan Terzioğlu.. Diğer isimlerin şansının olmadığı iddiası var.. Bu üç isimden biri vize alacak. Bu üç isimden Hakan Terzioğlu sanki diğerlerinden bir adım önde gibi..
 
AKÇAABAT’DA DA ÜÇ İSİM
 
Ve Akçaabat. Osman Çavuş her şey benim kontrolümde derken üç isim de bu ilçede öne çıkıyor. Biri Erhan Nadir… Nadir’in kapısını çalanlar ilginç isimler. İrfan Çelik ise potansiyel aday olarak çalışmalarını sürdürüyorb Ve tabi Rasim Öztürk. Öztürk eski ışıklar Belediye Başkanı.. Ankara’da müteahhitlik yapıyor.. En önemlisi de şu sıralar Mustafa Cumur’un Çankaya’daki ofisine çok sık uğruyor. Bize gelen son bilgi de bu..
 
HÜSEYİN USTA TRABZON’A DÖNDÜ
 
Trabzonspor’un eski yöneticilerinden iyiliksever dünya insanı Hüseyin Usta, oğluna bir böbreğini bağışlamıştı. Usta Trabzon’a döndü evinde istirahata çekildi. Usta’nın en yakın arkadaşı dostu sırdaşı İskender Önal, Hüseyin Usta’nın sapa sağlam olduğunu belirtti. Oğlunun ise bir müddet daha hastanede yatacağını belirtti. İlk gelen bilgiler böbrek vücuda uyum sağladı..Hüseyin Usta babalığın ne demek olduğunu herkese gösterdi. Kendisini tebrik ediyoruz..
 
BAYRAKTAR ARSA ARIYOR
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar bir yakın dostu iş adamına Trabzon’da 5 yıldızlı otel yaptırmak için sözünü aldı. Hatta yürürlükteki teşvik yasasından da faydalanması ile ilgili olarak girişimleri hızlandırdı. Şimdi Trabzon’da Bayraktar bir arsa arıyor. Bu arsalar arasında seçenekler var. Biri Kaşüstü, diğeri Yalıncak ve öteki de Boztepe. Tüm arsalar hazinenin.. Yatırımcı kim derseniz onu da belirtelim. Ali Ağaoğlu.. Ağaoğlu’nun otelleri var mı bilmiyoruz. Ama Trabzon’a otel yapımı içen Bakan Bayraktar’a söz verdiğini biliyoruz..
 
ONLAR MOSKOVA’DA YAŞAMIYOR
 
Trabzonspor’un CSKA Moskova maçında CSKA taraftarlarının arasında Fenerli formaları ile görüntülenenler Biz Moskova’da yaşıyoruz dediler. Haber sitemizi arayan Yunus Koç adlı bir Trabzonlu dostumuz şunları söyledi..” Bu insanlar Moskova’da yaşamıyor. Yaşasa biz mutlaka tanırız. Bunlar ya Ukrayna’dan geldiler. Ya da  Moskova’nın dışından. Moskova’da yaşayan bir çok Fenerli arkadaşlar bizimle birlikte maça geldi, Trabzonspor forması sırtladı” dediler..
 
 
MOSKOVA’DA ANAHTARLIKLI GİZLİ KAMERA
 
Trabzon’dan CSKA Moskova maçı için çok taraftar Rusya’ya gitti. Bize gelen ilginç bir bilgiyi sizinle paylaşalım istedik. Moskova’ya gidenler arasında bir tanıdık, arkadaşlarını şaka olsun diye anahtarlıklı gizli kamera ile görüntülemiş.. Hatta Trabzon’da yakın birkaç dostuna da izletmiş… Gizli kameralı görüntülerin daha çok Kızılmeydan’da çekileni revaçtaymış…
 
AK PARTİYE KAYIDINI YAPTIRDI YURT DIŞINA ÇIKTI
 
Trabzon’un ünlü iş adamlarından Ayhan Sürmen Ak Parti’ye kaydını yaptırdıktan sonra Avusturya’ya gitmiş. Sürmen’in burada iletişim ve imaj bekırlık konusunda eğitim alacağını öğrendik. Bu arada Sürmen’in adı Ak Parti’de Sürmene ilçe başkan adaylığı için de geçmeye başladı..
 
CANALİOĞLU’NUN ADAYI KİM
 
Yerel seçimlere daha zaman var ama partilerde aday tespitleri ile ilgili olarak da nabız tutulmaya başladı bile. CHP’de büyük bir olasılıkla Canalioğlu’nun dediği olacak. Zira vekil o. Canalioğlu da kendine yakın bir gazeteci için nabız tutuyormuş. O gazeteci için de iyi bir belediye başkan adayı olur diyormuş. Hem CHP’den hem MHP’den hem de eski DYP’liler ile ANAP’lılardan oy alır diye de garanti veriyormuş…
  
YASAL UYARI;
Kaynak gösterilmeden kullanılmaz. Kullananlar hakkında yasal işlem yapılacağı özellikle hatırlatılır..