1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Trabzon'un siyasi nabzı
Trabzon'un siyasi nabzı

Trabzon'un siyasi nabzı

Erdoğan Bayraktar’ın Ekibi Ankara’yı gözlüyor Koray Aydın’a kim oy vermeli Özak gitti geldi A.Metin Genç Konuştu..

A+A-

 ERDOĞAN BAYRAKTAR’IN EKİBİ KİM..?

Belli ki bu seçimlerde bütün dikkatler Erdoğan Bayraktar’ın üzerinde olacak.. Bayraktar, Trabzon’a geldiği gibi hemen etrafı belli bir kesim tarafından çembere alındı. Ve bu çemberdekiler, Bayraktar’ın olası bakanlığında da görev almayı planlıyorlar gibi. Bize gelen bilgilere göre Mazhar Yıldırımhan  Bayraktar’a teşkilatlarla ilişkilerinde danışmanlık yapacak. Ufuk Hoş yerel politikalarla ilgili strateji geliştirecek. Hakan Usta, afişlemeler ve diğer tanıtım broşürleri dağıtımına önderlik edecek. Belediye Özel Kalem Müdürü Mustafa Akkaya, basın ile ilişkileri belediye basın bürosu ile şekillendirecek. TOKİ’nin her türlü tanıtım ve kamuoyu oluşturma birimleri de Trabzon’a gelip, kolları sıvayacak.. Eğer Bayraktar’ın partisi iktidara yeniden gelirse kendisine kesin bakan gözü ile bakılıyor. Bu da seçimde yakın çalışma arkadaşlarına Ankara yolu gözüküyor(!)

ÖZKAN SÜMER 12 HAZİRAN’DA NE YAPACAK..?

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın yakın kurmaylarından Ali Sağır, birçok CHP’linin Koray Aydın’a oy vereceğine inanıyor. Sağır özellikle de Özkan Sümer’in de Koray Bey’e oy vereceğini tahmin ettiğini belirtiyor. Sümer’in Özkan Sümer’e oy verip vermeyeceğini bilmiyoruz. Ancak Sağır’a göre, Koray Aydın, Sümer’in Trabzonspor Başkanlığında Sümer’e çok yardımları olduğunu hatırlatarak “Sümer vefalı bir insandır…” demekle yetindi..

EYÜP AŞIK KİMİN İÇİN GELECEK..?

Eyüp Aşık, 12 Haziran seçimlerinde ne yapacak.? Kimine göre Aşık’ın Trabzon özelinde kitleleri harekete geçirecek gücü kalmadı. Aşık’ın İstanbul’da Akif Hamzaçebi’ye destek vereceği belirtiliyor. Bu destek Hamzaçebi’ye güç katar mı bilemeyiz. Aşık’ın Trabzon özelinde de Ak Parti’ye destek vereceğini tahmin etmiyoruz. CHP’ye yakın gibi. Ama CHP’de Volkan Canalioğlu ile Aşık’ın yıldızlarının barışmadığı biliniyor. Aşık’ın seçim bölgesinde de CHP’nin seçilebilecek sırada adayı yok. Tek Ali Türen kalıyor. Acaba O’na destek verir mi bilemeyiz..

ÖZAK GİTTİ GELDİ..!

Trabzon Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı, Devlet Bakanı Faruk Özak’ın Ak Parti’nin listeleri hazırlanırken Başbakan tarafından üç yere liste başı olarak düşünüldüğü öğrenildi.

Ak Parti’nin kulislerinden sızan bilgilere göre Erdoğan Özak’ı önce Antalya’ya düşündü. Sonra İzmir’e kaydırdı. Bursa için de nabız tuttu. Ancak, Trabzon’da karar kıldı. Erdoğan Bayraktar’ın da Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nın ısrarı ile Trabzon’dan aday gösterildiği belirtiliyor. Bayraktar ile ilgili bir başta bilgi de şu.. Ak Parti İstanbul il Başkanlığı Bayraktar’ı İstanbul’a istemedi.

UFAK HOŞ “YASAL DEĞİL..”

Ak Parti il yönetiminin en etkin isimlerinden olan Ufuk Hoş şimdi bu unvanını yitirmiş durumda. Hoş’un yakın dostlarına il Başkanı Adnan Günnar’ın kendisini yönetimden devamsızlığı nedeni ile uzaklaştırmasının yasal dayanağı olmadığını söylediğini öğrendik. Hoş’un birçok yöneticinin de devamsızlığına dikkat çektiği bu serzenişlerinden sonra “Ama yine biz partimiz için canla başla çalışacağız” dediğini de biliyoruz..

GÖNÜLLERİN VEKİLİYİM

Ak Parti’de Trabzon özelinde derin bir haksızlığa uğradığına inanılan A.Metin Genç, sessizliğini bozmuyor. Herkes Genç için bir şeyler diyor düşünüyor yazıyor ama Genç susuyor. Sonunda Genç ayak üstü bir dostuna bakın ne dedi. Bizde oradaydık.. “Ben artık gönüllerin milletvekiliyim..” Genç böylelikle kendine yeni bir misyon çizdi..

FAHRETTİN KURT AKRABASINA DESTEK VERİYOR

Anap’ın Trabzon’da ağır toplarından Fahrettin Kurt’un partisi kalmadı ama yine de kendisi en azından bin yada bin 500 oyu yönlendirebilecek güçte. Bu da önemli bir sayı. Bunun için Kurt her seçimde denge. Kurt geriye dönük seçimlerde bir ara DSP’yi de desteklemişti. Şimdi de teyzesinin oğlu Volkan Canalioğlu’nu destekleyecek. Kurt, Canalioğlu yakın dostlarına olumlu referanslar veriyor..

ANAP’LILAR BÖLÜNDÜ

Trabzon siyasetinde gençlik kollarından ANAP il başkanlığına kadar çıkan İşadamı Yüksel Şahin ile konuştuk. Şahin, Trabzon MHP listesine dikkat çekerek şu açıklamaları yaptı:

‘Bu zamana kadar ANAP’ın dışında hiçbir partiye oy vermedim. Bu seçimde Koray Aydın’a destek olacağım. Koray beyin Trabzon’a gelmesi bir kazançtır. Trabzon’a büyük hizmetleri olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Bu nedenle Koray beyi sonuna kadar destekleyeceğiz. Bana ihtiyaç duyarsa da tüm çevremle beraber desteğimizi vereceğiz