1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Trabzon'un vekili Salih Cora, Halil Şanlı'ya konuştu
Trabzon'un vekili Salih Cora, Halil Şanlı'ya konuştu

Trabzon'un vekili Salih Cora, Halil Şanlı'ya konuştu

Tek tek projeleri anlattı… Fındık için de konuştu!

A+A-

“Tohumları ektik”

 

Trabzon’un  gözde milletvekili Salih Cora,  haber sitemizin imtiyaz sahibi Halil Şanlı’ya  açıklamalarda bulundu. Trabzon için önemli projeler  üzerinde önemli mesafeler alındığına işaret eden Cora, “Belediye başkanlarımızın  getirdiği  mantıklı her proje mutlaka yatırıma  dönüşüyor”  dedi. Zor ve olağanüstü bir yılı geride bıraktıklarına işaret eden  milletvekili Salih Cora; “ Her şeye rağmen yatırımlarımız devam ediyor. 1 yıl içerisinde ektiğimiz  tohumların meyvelerini almaya başlayacağız”  dedi.

 

“O bizim her şeyimiz”

 

Bakan Süleyman Soylu’ya övgüler yağdıran Salih Cora; “Sayın bakanımız bizim için büyük bir şans. El attığı her iş  iyi yürüyor. Trabzon sayın bakanımızla mükemmel  şekilde yol alıyor. Bakanımız tüm vekilleri  kucaklıyor”   diye konuştu.

 

Akyazı spor kompleksinin  erken bitmesinin bakanlar Süleyman Soylu ve Berat Albayrak olduğuna işaret eden   Trabzon milletvekili Cora, “ Eğer şehrimizin bu iki bakanı olmasaydı, Akyazı için en az 2 yıl daha beklerdik. Geçe gündüz takip edip ilgilendikleri için en az iki yıl evvel proje bitti. Trabzon ve Trabzonspor’a hatta ülkemize böyle bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Açılıştaki yoğun katılım da mutluluğumuzu ve yatırımımızın anlamını perçinledi”  dedi.

 

Trabzon’daki yatırımlarla ilgili olarak konuşan başarılı  milletvekili Salih Cora  projeler hakkında tek tek açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

 

“Bütçenin yüzde 7’si bu projeye”!

 

Kanuni Bulvar projesi ile ilgili olarak konuşan SalihCora; “Bu projenin  maliyeti 1.5 katrilyon lira. Bu demek biliyor musunuz? Bakanlık bütçesinin yüzde 7’si demek. Tahmini bir rakam vermiyorum. Bu kesin bir hesaplamadır. Trabzon’a verilen   önem bakımından bu rakam çok önemlidir. Bu proje Trabzon’un  yüz akı yatırımlarından birisi olacak”  dedi.

 

“Çok kısa zamanda”

 

Şehir hastanesi ile ilgili olarak  söze başlayan  Cora; “ Finansçı temin noktasında hiçbir sorunumuz yok. Şu an beklememizin tek sebebi  finansçıya gösterilecek olan yerin hukuki anlamda sıkıntısının olmaması için kanun noktasında yapılması gereken düzenlemelerdir. Kısa zamanda bu düzenlemeler yapılacak. Şu an gündemde. Hızlı bir şekilde şehir hastanesi için adım atacağız”  dedi

 

“Vakfıkebir-Beşikdüzü”

 

Vakfıkebir organize sanayi sitesi için parselleme  çalışmalarının proje içinde olduğuna dikkat çeken milletvekili Salih Cora,  “Kısa bir zaman sonra  organizeye  başlayacağız. Her gün işleri takip ediyoruz. Beşikdüzü’nde de teleferik proje inşaatı son sürat devam ediyor” dedi.

 

“Biri ihale edildi diğeri ihale aşamasına geldi”

 

Zigana geçidinin yatırım programından ihalesinin yapıldığına işaret eden Salih Cora, “Zigana geçidi projesi bittiğinde bölgemiz için ne kadar faydalı olacağı daha iyi anlaşılacaktır. Araklı Dağbaşı-Bayburt yolu projesinin ihalesini de gerçekleştirdik. Tonya- Kürtün yol projesi tam ihale aşamasına geldi. Programa alındı. Bunlar Trabzon ve bölge trafiğini, ulaşım sorunlarını ortadan kaldıracak yatırımlar” diye konuştu.

 

“Trafik sorunu için 4 ayrı çalışma”

 

Trabzon ve ilçeleri arasındaki Karayollarında trafik sorununu çözmek için çalışma başlattıklarını ifade eden vekil Cora; “ Trabzon ve ilçeleri arasında 4 adet  kavşak çalışması başlattık. Biri Kaşüstü bölgesinde diğerleri Söğütlü-Yıldızlı-Haçkalı Baba bölgesinde. Süratle bunları bitirdiğimiz görülecek. Devlet sahil yolunda bu kavşak ve dal-çıklar sayesinde artık trafik sorunları olmayacak” dedi.

 

“Yatırım adasının önündeki sorun…”

 

Trabzon’un Arsin ilçesinde yapılması planlanan Yatırım Adası ile ilgili olarak da konuşan Salih Cora;

 

“Bu projede çok önemsediğimiz yatırımlardan birisidir. Hem istihdam hem ticari canlılık açısından Arsin’imize de Trabzon’umuza da çok büyük faydaları olacak. Fakat bazı kanuni sıkıntılar var şu anda. Bu sorunları aşmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Bu sorunları aşabilirsek Yatırım Adası’nı da  hayata geçirmek noktasında kararlıyız”  dedi. 

 

“Fındık için Cumhurbaşkanımız devrede”

 

Bölge üreticisinin en büyük sorununun  fındık fiyatları olduğuna işaret eden milletvekili Salih Cora;

 

“Bu dert bizim de derdimizdir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuya el attı. Kimsenin hele ki üreticinin mağdur olmasını asla kabul edemeyiz. Cumhurbaşkanımız  fındık için çalışmalar yaptırıyor. Raporlar  önüne gelecek yakın bir zamanda. Önemli gelişmeler olacağı düşüncesindeyim. İyi haberler alacaktır üreticilerimiz” diye konuştu.