1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Transfer dönemine dair merak edilenler!
Transfer dönemine dair merak edilenler!

Transfer dönemine dair merak edilenler!

Süper Lig'de bir sezon daha geride kaldı. Şimdi taraftarlar yeni sezonda takımlarına transfer olacak isimleri merak ediyor. Peki transfer dönemi ne zaman başlıyor ve ne zaman sona erecek?

A+A-

Futbolda birinci transfer ve tescil dönemi 9 Haziran günü başlayacak. Futbolda birinci transfer ve tescil dönemi başladı. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, 2015-2016 sezonunda birinci transfer ve tescil döneminin başladığı bildirildi. Transfer dönemi, FIFA kuralları gereği 12 hafta sürecek ve 31 Ağustos'ta sona erecek. İkinci transfer ve tescil dönemi de 5 Ocak 2016 tarihinde başlayıp yine FIFA kuralları gereği 4 hafta sürecek ve 1 Şubat 2016'da bitecek.

248 TRANSFER!

Türkiye'deki profesyonel liglerde takımlar geçen sezon toplam 248 futbolcu transfer etti, 164 futbolcu ise başka ülkelere transfer oldu. Türkiye, 248 futbolcu transferi ile dünya genelinde 11'inci sırada yer alırken Avrupa'da ise 8'inci sırada yer aldı. En çok futbolcu Alman liglerinden alındı.

FIFA'nın açıkladığı rakamlara göre, Türk takımları geçen sezon transfere 112 milyon dolar harcadı. FIFA verilerine göre, transfere en çok para harcayan kulüp ise Trabzonspor'du.