1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Transferde soru işaretleri!
Transferde soru işaretleri!

Transferde soru işaretleri!

Hacısalihoğlu: Başkanı Halis'ten ayıramadık!

A+A-

Trabzonspor’un yaptığı yabancı transferlerden  Zokora  dışındaki  diğer  iki ismin  takıma  nasıl bir katkı  sağlayacakları bilinmiyor. Zira  Brezilyalı  Paulo Henripe   ve  Polonyalı Andrean Mirjevski  henüz  Avrupa’da  piyasa edinmiş  oyuncular değil. Yani marka  olmamış isimler.  Trabzonspor yönetiminin Zokora  dışında izlediği yöntemin  geçen  sezonlardakine  benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. 

Spor  otoriteleri  alınan oyunculara  verilen  fiyatlarla  Avrupa’dan   çok  daha isimli ve tanınmış  futbolcular alınabileceğine  dikkat çekerken  özellikle Polonya pazarı ve Belçika pazarından pis  kokular gelmeye devam ediyor. 

TÜM POLONYALILAR HALİS ÜZERİNDEN !

Daha önceki yıllarda   Lange ve Tomas  Jun  facialarını   Trabzonspor’un başına   bela  eden menajer Mithat Halis’in  Polonya’dan yapılan  tüm transferlerin arkasındaki aracı  Türk menajer olduğu  öğrenildi.  Polonya’dan alınan oyuncuların tamamının Mithat Halis’in  ortak çalıştığı BMG Sport menajerlik firmasına ait oldukları görülürken,  Halis’in  geçen sezon Glowacki’den sonra  devre  arası Brozek kardeşleri,  şimdi ise Andrean’ı  getirttiği  öğrenildi.  Ünlü Alman  spor  sitesi Transfermarkt.de  Trabzonspor’un yeni transferi Andrean’ın  bonservis bedelini  1.5 milyon Euro  gösterirken , Trabzonspor’un  5.250 bin Euroluk bir bedel açıklaması  da   ‘ arada bu kadar  fark nasıl oldu?’    sorusunu  gündeme taşıdı?

ZARAR ETTİRİYOR

ANCAK ONDAN VAZGEÇİLMİYOR !

Mithat Halis’in Trabzonspor’a  verdiği oyunculardan Lange’ den Trabzonspor  yaklaşık 9 milyon Mark zarar ederken, Tomas Jun’dan da 6 milyon Euro  zarar edilmişti.  250 bin Euro’luk ve 36 yaşındaki Glowacki’yi Trabzonspor’a 900 bin Euro’ya  veren  , Brozek kardeşlerde de  camiaya hayal kırıklığı yaşatan Halis’le,  Sadri Şener’in  ısrarlı birliktelikleri  gözlerden kaçmıyor !

BAŞKAN’IN DEMİR SEVDASI !

Belçika pazarından   alınan Paulo Henripe’ nin transfer  görüşmelerinde  de  Başkan Şener’in bir türlü vazgeçemediği  bir başka isim Trabzonlu menajer Adnan Demir’in olduğu iddia  edildi. Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar,  ‘ Adnan  Demir  Belçika’da    başkan Şener’e  yardımcı oldu’  derken ,    Hollanda liginde iki sezon hayal kırıklığı yaşamış ve  gece  hayatı ile  ön plana çıkmış Henripe’  ye  sırf Belçika’da  18  gol attığı için  verildiği ileri sürülen 4 milyon bonservis,  500 bin  menajerlik komisyonu olmak üzere toplam  4.5 milyon euronun  düşündürücü olduğu   ifade ediliyor. 

 

İki  futbolcu için  10 milyon Euro  gibi bir parayı kasasından çıkaran Trabzonspor’un,  bu  futbolcuların başarısız olmaları halinde  aynı rakamlara   oyuncuları  satamayacağı  konuşulurken   elde kalan oyunculardan Cale, Gabriç, Alanzinho, Colman  gibi isimlere bir tek talipli çıkmaması  da  delil  olarak gösteriliyor.

 

ESKİ ASBAŞKAN NE DİYOR ?

Trabzonspor eski Asbaşkan’ı haytrettin Hacısalihoğlu   Mithat halis ve Sadri şener ikilisi için konuştu. Hacısalihoğlu  şu ifadeleri kullandı :

‘ Benim Asbaşkan olduğum  dönem ısrarla  Mithat Halis’le çalışmayalım ikazlarıma rağmen sayın Başkan  sürekli onunla  işbirliği içinde oldu.  Mithat Halis  Alanzinho’yu transfer edeceğimiz  zaman Stabek kulübünün  bizden istediği teminat mektubunu  kendi adına,  kendi  firması  adına verdi. Yani bizim  yanaşmadığımız teminat mektubuna  bizim adımıza  o  kefil oldu. Ne kadar kar ettiğini buradan anlamak mümkün. Eğer  önemli bir  kazanç  sağlamayacak olsaydı  kendini riske atar mıydı ? Ne hikmetse   tüm uyarılarıma rağmen sayın Sadri Şener’i  Mithat Halis’ten  ayıramadık. Mithat  Halis Trabzonspor’a  en büyük zararı yaptıran menajerdir. Alanzinho, Glowacki, Brozek kardeşler ve şimdi alınan Adrean,   Başkan ve  Mithat Halis’in  eserleridir. Başkan kimseyi dinlemeden  Mithat’la bu oyuncuları getirtmiştir. Başkan’ın bizi zamanında  dinlemediği gibi  yabancı transferinde şimdiki Asbaşkan Nevzat beyi de  dinlemediğini düşünüyorum. ’